Uherské Hradiště se chce proti Teplicím důstojně rozloučit s nejvěrnějšími fanoušky

,,Svarog v roce 2016 navázal na teplickou Balticfloru. V letošní sezoně se mužstvu běloruského majitele Michaila Žáka vedeném brazilským trenérem Bruno Barbosou, který vystřídal distancovaného Davida Fillingera, daří,“ prozradil uherskohradišťský kouč Jaroslav Hastík.

Ten také ví, že Severočeši, v jejichž sestavě je spousta kvalitních hráčů ze zahraničí a také tři čeští reprezentanti Jiří Novotný, Jiří Baran a David Černý, předvádí mimořádně kreativní futsal.

 ,,Velkou oporu mají v brankáři Jeronimovi. Ten nejenže bravurně chytá, ale také se dokáže zapojovat do ofenzívy. Osobnostmi jsou však i další Brazilci, obránce Nene, univerzálové Rodrigo Taverna, Djaelson, Tato a kanonýr Claudinno. Navíc už tak silný celek v průběhu sezony doplnili kvalitní Portugalci Daniel Ramos a mladík Teka,“ vypočítává hlavní teplické tahouny Hastík. 

Jeho mužstvo je tentokrát v zápase outsiderem. ,,S torzem našich bojovníků budeme čelit skvělým a technicky zdatným futsalovým individualitám. Přesto se pokusíme důraznou obranou ve zhuštěném bloku co nejvíc eliminovat ofenzivní sílu soupeře. Teplice však potřebují vyhrát, aby se v tabulce udržely na druhém místě. Proto od začátku utkání taktiku postaví na útočném pojetí,“ předpokládá domácí trenér.

Kolektiv ze Slovácka se samozřejmě porve o čestný výsledek.  ,,Klíčové bude, jak dlouho budeme profesionálům ze severu Čech vzdorovat. Rozhodnout ale může i forma našeho gólmana Dominika Kunického. Pokud nás podrží a nebudeme se dopouštět fatálních chyb, tak bychom mohli být v duelu úspěšní. Musíme ovšem také proměňovat šance. A protože to v domovském Uherském Hradišti bude zřejmě i naše futsalová derniéra, chceme se s nejvěrnějšími fanoušky rozloučit důstojně,“ přeje si Jaroslav Hastík.