Pro chlapce a dívky bude připraven bohatý program, spousta stanovišť.

Děti si mohou pod taktovkou profesionálních trenérů z místních sportovních klubů vyzkoušet hned třináct druhů sportů. Kromě fotbalu také hokej, volejbal, házenou, florbal, šerm, judo, kick box, box, golf, tenis, squash či softball.

„Snadněji tak můžou rozpoznat, který druh sportu je pro ně ten pravý, který jim přináší potěšení a pro který mají přirozené vlohy. Ke sportování poslouží celý fotbalový stadion včetně umělého trávníku a stejně tak volejbalové a víceúčelová hřiště,“ říká organizátorka akce Monika Ondruchová.

Součástí Sporťák festu bude i prestižní mezinárodní turnaj chlapců do desíti let. Na hlavním stadionu ligového Slovácka se utká patnáct mládežnických výběrů nejen z Česka, ale i sousedního Slovenska a Maďarska.

close V Uherském Hradišti se opět po roce koná Sporťák fest. Foto: se svolením Moniky Ondruchové info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in V Uherském Hradišti se opět po roce koná Sporťák fest. Foto: se svolením Moniky Ondruchové Na B&B Cupu se kromě domácího výběru se představí také Slavia Praha, Slovan Bratislava, Mladá Boleslav, Baník Ostrava, Györ, Zlín či Zbrojovka Brno.

Žít to však bude i na vedlejším umělém trávníku, kde se bude o zábavu starat nejen moderátor David Vacke. „Hřiště se změní v plochu plné atrakcí. Děti si tak mohou užít velký dětský den se skákacími hrady, s velkým cirkusovým workshopem, bublinovou dílničkou, soutěžní stezkou, malováním na obličej a tetováním. Kouzlit se naučíte s kouzelníkem Šeklinem. S úžasným vystoupením se předvedou mladé baletky ze ZUŠ Uherské Hradiště,“ láká Ondruchová.

Dětský den zakončí diskotéka s hasičskou show v pěně. Chybět nebude ani autogramiáda sportovních hvězd.

„U partnera akce VZP si můžete vyzkoušet balanční hry, změřit hydrataci pleti, dozvědět se o bonusech u VZP a získat vitamíny. V rámci partnerské zóny proběhne též měření pohybového aparátu,“ říká Ondruchová.

Na atletickém stadionu se uskuteční krajské kolo mladých hasičů.

Dětí vstupné neplatí, každý rodič zaplatí při vstupu do areálu sto korun.