Slovácký kolektiv chce nad favorizovaným protivníkem vyhrát a tím přerušit dvouměsíční sérii bez bodového zisku. Tím by si domácí nováček soutěže posilnil naději na postup do osmičlenného play off.  

,,Futsal se v Plzni hraje už třicet let. Největšího úspěchu v první lize Západočeši dosáhli v loňské sezoně, kdy v elitní české soutěži vybojovali bronzové medaile. Letos se zatím mužstvo vedené ambiciózním trenérem Davidem Fričem pohybuje ve středu tabulky. Předvádí celoplošný technický herní styl. Často se pokouší akce zakončovat. Mají rovněž několik velmi dobře nacvičených signálů.

Na rozdíl od špičkových českých týmů však není hra Plzně postavená na zahraničních hráčích. Oporami hostů jsou reprezentanti České republiky Lukáš Rešetár, Michal Holý a Michal Kováč. Tahouny jsou také reprezentanti národního týmu do 21 let brankář Lukáš Němec, nebo hráči v poli Jan Křemen a Dušan Künstner. A to ještě kolektiv nedávno opustil jeden z nejlepších futsalistů v Česku Tomáš Vnuk, který přestoupil do Sparty Praha,“ představil sedmý celek tabulky domácí kouč Jaroslav Hastík.

Jeho mužstvo se však tradičního účastníka první ligy nebojí. ,,V zápase bychom chtěli zúročit poznatky z nedávné těžké série proti Chrudimi, Spartě Praha, Slavii Praha a Teplicím. Opět ale budeme vycházet ze zabezpečené obrany. Musíme být ovšem odvážní i směrem dopředu. A hlavně v koncovce je nutné, abychom byli produktivnější, než doposud,“ uvědomuje si Hastík.

První muž uherskohradišťské lavičky také ví, co bude v utkání rozhodovat. ,,Stejně jako ve všech střetnutích bude důležité, kdo udělá míň hrubých chyb a kdo je dokáže lépe potrestat. Samozřejmostí je bojovnost a maximální nasazení,“ kalkuluje před pátečním střetnutím trenér slováckého mužstva.