Registrace začne v 8.30, o hodinu později se vydají první cyklisté na cestu. Už od roku 2015 nabízí akce také dvě pěší stezky, jednu na Velehrad a druhou, kratší ke kapli svatého Rocha nad Uherským Hradištěm. Tu velehradskou vedou od začátku zástupci Slováckého deníku.

Trasy jsou připraveny pro náročnější cyklisty, kteří mohou zdolat stezku Blatnického roháče nebo stezku Muškátu moravského, obcemi stejnojmenného regionu se můžete projet, pokud si zvolíte Stezku Dolním Poolšavím. Převýšení 100 metrů a délka 39 kilometrů cyklisty čeká na Stezce Rulandského bílého, výlet do historie pak na Velehradské stezce. Kolem Baťova kanálu do Napajedel a zpět přes stejnojmenný region provede Stezka Za Moravú.

Pro pohodáře a rodiny s dětmi byla už v roce 2015 vytyčena nenáročná Salašská stezka, která měří 25 kilometrů. „Kromě vinných sklípků mohou registrovaní účastníci akce na jednotlivých trasách navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Díky výborné spolupráci s místními partnery je vstup do těchto objektů zdarma nebo za zvýhodněné vstupné,“ prozradila Hana Patková z pořádajícího Městského informačního centra Uherské Hradiště.

K letošním atraktivitám nově patří Terárium na Modré, v Topolné na stezce Za Moravú bude přístupný památkový domek č. 93. Účastníci mohou vidět výstavy na zámku v Uherském Ostrohu – Jarní pohlazení, na Velehradě – Ilustrace a grafiky Lindy Audyové nebo v Muzeu Podhradí v Buchlovicích Kresby Josefa Poláška.

Od 15.30 bude na Masarykově náměstí připraven doprovodný program. V rámci něj zazpívá Mužský sbor Kudlovice, zahraje CM Bálešáci a připraven bude malý vinný trh.

Cyklisté by si letos měli dát pozor na popíjení. Policisté totiž varovali, že budou účastníky akce kontrolovat, a to nejen jejich povinnou výbavu ale také testovat na alkohol.