Janča v turnaji obhájil první příčku z roku 2019, 2021 a 2022.

,,Turnaj sledovala spousta diváků. Zúčastnilo se ho 8 nominovaných hráčů, kteří jsou buď odchovanci, nebo současní reprezentanti Dolního Němčí. Kvůli pracovním povinnostem se ale turnaje nezúčastnil Ivo Mikulec, nehrál ani zraněný Karel Orlovský. Ty nahradili Josef Kolísek a Ondřej Kučera,“ vysvětlil turnajová kritéria jeden z pořadatelů Luděk Jančář.

V Dolním Němčí byla k vidění spousta dlouhých pohledných zápasů.

Skupina A ve složení Janča, Jančář, Smetana a Kolísek se vyvíjela podle papírových předpokladů a bez překvapení. Do semifinále z ní postoupili Miroslav Janča a Luděk Jančář. Ve skupině B, v níž hráli Uher, Žmolík, Brázdil a Kučera už to tak jednoznačné nebylo. V ní se odehrála spousta pětisetových zápasů. Nakonec do vyřazovacích soubojů postoupili Lukáš Žmolík a Antonín Uher.

,,První semifinále pak bylo jednoznačnou záležitostí Miroslava Janče, který Antonína Uhra po celý průběh duelu jasně přehrával. Ve druhém semifinále jsem nad Žmolíkem vedl 2:0 na sety, poté se však Lukáš zlepšil a utkání obrátil ve svůj prospěch. Také ve finále byl Janča ve výměnách jistější. Lukáš Žmolík na jeho hru nenašel žádný recept,“ prozradil Luděk Jančář.

Turnaj O nejlepšího Dolněmčana má na Slovácku dlouholetou tradici. Hrál se už po třiadvacáté. V roce 2020 měl nucenou pauzu kvůli koronavirovým restrikcím.. Od jeho prvního ročníku ho zaštiťuje starosta Dolního Němčí František Hajdůch. Ten také ve 23. ročníku jako bonus daroval vítězi tradiční 1 litr slivovice.

Pro nejlepší stolní tenisty Dolního Němčí byl turnaj navíc velmi dobrou přípravou před odvetnými duely v základní části ve 3. lize.

VÝSLEDKY TURNAJE O NEJLEPŠÍHO DOLNĚMČANA 2023:

Skupina A: Janča – Kolísek 3:0, Janča – Smetana 3:1, Janča – Jančář 3:0, Jančář – Kolísek 3:0, Jančář – Smetana 3:2, Smetana – Kolísek 3:0.

Pořadí: 1. Janča, 2. Jančář, 3. Smetana, 4. Kolísek.

Skupina B: Žmolík – Kučera 3:1, Žmolík – Brázdil 3:2, Žmolík – Uher 3:1, Uher – Kučera 3:1, Uher – Brázdil 3:2, Brázdil – Kučera 3:1.

Pořadí: 1. Žmolík, 2. Uher, 3. Brázdil, 4. Kučera.

Semifinále: Janča – Uher 3:0 (10, 5, 3), Žmolík – Jančář 3:2 (-10, -9, 7, 7, 8).

Finále: Miroslav Janča – Lukáš Žmolík 3:0 (11, 8, 8).

KONEČNÉ POŘADÍ V TURNAJI O NEJLEPŠÍHO DOLNĚMČANA 2023:

1. Miroslav Janča

2. Lukáš Žmolík

3. Antonín Uher

4. Luděk Jančář

5. Jiří Brázdil

6. Marcel Smetana

7. Ondřej Kučera

8. Josef Kolísek