Plavecké závody žákovských kategorií přilákaly čtvrtou lednovou sobotu do uherskobrodského Delfína závodníky domácího oddílu, Uherského Hradiště a Zlína.

„Naši plavci se ukázali v dobrém světle nejen před trenérským triem ve složení Jana Hrabalová, Matěj Hrabal a novou trenérskou posilou, dřívějším výborným plavcem Uherského Hradiště a Zlína Janem Malůšem, který letos musel kvůli zdravotním problémům ukončit slibně rozjetou kariéru," uvedl Jiří Vašica ze Slovácké Slavie.

Nejúspěšnějším závodníkem se stal třináctiletý František Blažíček, jenž proměnil všechny své tři starty na tratích 100 m prsa, 100 m kraul a 200 m polohový závod ve vítězství. Na nejvyšší stupínek vystoupilo v různých kategoriích ještě dalších sedm hradišťských plavců. Milan Andrýsek byl nejrychlejší hned ve dvou závodech (100 m prsa a 100 m polohový závod), Patrik Chládek a Dominik Janků vyhráli 100 m znak, Kryštof Šimík a Sára Lutonská 100 m prsa, Veronika Smetková 100 m polohový závod a Marek Šich 200 m polohový závod.