První turnaj z okruhu Kawasaki Kids Tour po letních prázdninách, který se konal v Trenčíně, s přehledem vyhrál, když nepovolil ani set svým soupeřům Tomášovi Klimíčkovi z SKP Kometa Brno, Teovi Paliatkovi z TJ Sokol Ilava, Markovi Tarassekovi z BK Nitra a Šimonovi Mihalčinovi z AC UNIZA Žilina.

Následoval další turnaj se série Kawasaki Kids Tour a sice poprvé na domácí půdě v klubu BC Lokomotiva Kunovice.

„O to víc se Filip chtěl blýsknout. Svou vyrovnanou hrou smetl všechny své soupeře, a to opět bez ztráty jediného setu," hlásil spokojený trenér a hrdý táta Tomáš Ondruch.

Jeho syn a zároveň svěřenec postupně vyprovodil z kurtu Krištofa Rajchla z klubu Badminton Piešťany, Olivera Navrátila z TJ Chropyně, Tea Paliatku z TJ Sokol Ilava, Marka Tarasseka z BK Nitra, Nathana Košuta z SKP Kometa Brno a na závěr Matyho Krutila z Badminton Akademie Olomouc.

Volejbalisté Starého Města před utkáním s Kojetínem. Zleva:  9 Kamler, 15 Bláha, 10 Směták, 1 Jančář, 18 Gloza, 11 Bednařík, 2 Michalčík, 19, Kostík, 8 Dřímal, 12 Adamec, 16 Slezák, 7 Skyba.
Volejbalisté Starého Města v úvodním domácím dvojzápase přehráli Kojetín

Ondruch si triumfem v Kunovicích zajistil první příčku v celkovém umístění okruhu Kawasaki Kids Tour chlapců U10.

Následujícím cílem byl turnaj v Ilavě na Slovensku, kde se setkal se soupeři v podobném složení, jako v předchozích turnajích.

„Turnaj zvládl na jedničku a zaslouženě si opět odváží další zlatou medaili," radoval se Ondruch starší.

Svým tažením si šikovný mladík ze Slovácka zajistil jasný postup do závěrečného finále okruhu Kawasaki Kids Tour, které se bude konat 16. prosince v Brně a zúčastní se jej osm nejúspěšnějších hráčů kategorie U10 dle výsledků ze všech turnajů okruhu.

„V této chvíli se však Filip soustředí na regionální výběry hráčů kategorie U11, kde byl nominován Jihomoravským badmintonovým svazem. Představí se zde v celorepublikovém turnaji nejprve v turnaji družstev a poté i jednotlivců. Turnaj se koná tradičně v Českém Krumlově ve dnech 11. a 12. listopadu," dodává závěrem Ondruch starší.