Druhý v pořadí Petr Šich (Moravec Team) byl v cíli pomalejší o 1 minutu a 46 sekund, bronzovou příčku obsadil Pavel Žák (Cykloop.cz – BT Morkovice, 2:30:20). Brňan Petr Šťastný (Sport Import) skončil v čase 2:30:50 čtvrtý, Radoval Holík z Velíkové (Cyklogat) dojel ve stejném čase pátý.

,,Na závod jsem se speciálně nepřipravoval. Šel jsem do něho z plného tréninku. V týdnu jsem v okolí Vsetína a v Beskydech najezdil zhruba 20 tréninkových hodin. Před startem mě proto trochu bolely nohy a cítil jsem se unavený,“ přiznal Michael Zeťák po příjezdu do Buchlovic.

Vybojovat dobrý výsledek ho však lákalo.

,,Od začátku jsem se snažil hlídat pobyt na čelních pozicích. V úvodních kilometrech jsem ale nechtěl přepálit tempo. To se mi také dařilo,“ prozradil Zeťák.

Biker z Valašska se do 20. kilometru pohyboval ve vedoucí desetičlenná skupině. Poté zůstal vpředu už jenom s Petrem Šichem a Petrem Šťastným.

Jeho největší soupeři si ovšem v průběhu pětadvacátého kilometru před ním vytvořili třicetisekundový náskok. Šich se Šťastným však záhy minuli odbočku a na trati zabloudili. Zeťák se tak na 28. kilometru probojoval na první příčku a na ní zůstal až do cíle.

Sedmnáctý ročník florbalového Slováckého poháru ve sportovní hale v Hluku opět po roce ovládl tým z Trenčína.
Podívejte se: florbalový turnaj v Hluku zase patřil Slovákům. Hrály i ženy!

,,Ve zbytku závodu už jsem si hlídal svoje tempo. Přestože mi v závěru docházelo pití a potkala mě menší krize, tak jsem si pobyt na vítězné pozici pohlídal,“ potěšil Michaela Zeťáka úspěch na Slovácku.

Ten bude nyní chvíli odpočívat a potom se soustředí na přípravu na dva nejbližší důležité závody v cross country.

,,31. července se postavím v Hlinsku v Čechách na start Českého poháru a 21. srpna zabojuji o co nejlepší výsledek na mistrovství republiky v Harrachově,“ plánuje biker ze Lhoty u Vsetína.

Z regionálních bikerů bral ještě Jaroslav Marek ze Zlína za čas 2.35:35 jedenácté místo a Pavel Ovesný (Snow§Bike Valašské Klobouky, 2:37:55) byl dvanáctý.

Závod žen vyhrála Irena Pugnerová (Mufloni PV, 3:15:59), před Janou Valentovou (FORCE Fojtík Wilier, 3:21:25). Bronz brala Natálie Sichálková z Holešova (Business Logic, 3:33:03).

Závod elektrokol ovládl Vladimír Dvouletý (Kola Číhal, 2:52:40).