„Řekli jsme si, že zkusíme soupeřky potrápit, navíc na tuhle situaci jsou holky poslední dobou zvyklé. Body se slabšími soupeři by pro nás měla být něco jako samozřejmost, i když je nás poskrovnu,“ nechal se slyšet hradišťský trenér Tomáš Peprníček.

Jeho výrok byl záhy potvrzen. Buldočky od samého začátku nepředváděly nic výjimečného a bylo jen otázkou času, kdy se Hradišťanky ujmou vedení. Jenže situace se na hřišti zprvu vyvíjela jinak. Jitce Omelkové propadly do branky dva smolné góly a Orlice musely skóre otáčet. To se jim nakonec díky dvěma trefám Lidiakové a jedné Šobáňové povedlo a porazil Bulldogs Brno B těsně 3:2. „Takovou produktivitu v útoku jsme už dlouho neměly,“ pochvalovala si jedna z klíčových útočnic Denisa Šobáňová. Uznání si zasloužila za dvě asistence i doposud nenápadná Barbora Ilčíková.

Ještě zajímavější bylo druhé utkání. Dvě hráčky Uherského Hradiště odjely za povinnostmi a proti obsypané lavičce aligátorek se postavil tým, který neměl nikoho na střídání. Při společné konverzaci v době odpočinku se ovšem zrodila v hradišťském týmu spásná myšlenka. Proč nezkusit proti tomuto silnému soupeři jinou taktiku? Konkrétně se jednalo o obranné uspořádání ve čtyřech vzadu se zcela vytáhnutým středem na dlouhé míčky. Toto uspořádání se osvědčilo a aligátorky si dlouho nevěděly rady. S konečným stavem 5:1 mohly být orlice spokojené. „Hradišťský beton byl jedinou možností, jak se v tak malém počtu ubránit. Opět se potvrdilo heslo, že čím je nás méně, tím lepší podáváme výkon. Navíc taková utkání z nás dělají správnou partu, kde jsou všichni nuceni táhnout za jeden provaz,“ okomentovala zápas obránkyně Frederika Klčová.

VÝSLEDKY: Uh. Hradiště Bulldogs Brno B 3:2 (Lidiaková 2, Šobáňová), Uh. Hradiště Aligators MoutniceNesvačilka 1:5 (Šobáňová).

Uh. Hradiště: Omelková Milisová, Klčová, Šobáňová, Bartošová, Lidiaková, Kovaříková a Ilčíková hrály jen první zápas.