Závodník ze Slovácka v kilometrovém finále deblkajaků do šestnácti let spolu s hvězdou soutěže Lukášem Hrábkem z pražské Sparty zaostali za bronzovou medailí 114 tisícin sekundy, ve sprintu na dvě stě metrů pak spolu se zbraslavským Lukášem Součkem 188 tisícin!

O medaili bojoval Prchlík ještě na singlkajaku na 500 metrů, kde skončil sedmý, necelé tři vteřiny od bronzu.

„Nutno podotknout, že k cestě do devítičlenného finále bylo třeba postoupit nejdříve z jedné z šesti rozjížděk a poté obsadit v jednom ze tří semifinále nejhůře třetí místo,“ upozorňuje trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Obdobné to bylo na deblkajaku, kde na kilometru startovalo čtyřicet dvojic, přičemž jedna země mohla být zastoupena maximálně dvěma loděmi.

Také kanoistky Simona Andrýsková - Klára Studničková jely na deblkanoi finálové jízdy, ale mezi o rok staršími děvčaty se musely spokojit s devátými příčkami. Během tří dnů bylo v Račicích odstartováno ohromujících 403 jízd.

Kanoistky Simona Andrýsková a Klára Studničková se také o víkendu představily na Regatě olympijských nadějí v Račicích.Kanoistky Simona Andrýsková a Klára Studničková se také o víkendu představily na Regatě olympijských nadějí v Račicích.Zdroj: TJ Ostrožská Nová Ves

Mládežničtí reprezentanti z Ostrožské Nové Vsi do bojů o medaile zasáhli celkem pětkrát. Mladí čeští rychlostní kanoisté na regatě Olympijských nadějí 2021 v Račicích celkem získali patnáct medailí a dosáhli na 50 finálových umístění.

„Na medailových pozicích nebo předních umístění ve finále uspěl větší počet závodníků, kteří díky tomu mají motivaci do další přípravy na závody v příští sezoně s vidinou mezinárodních úspěchů na ještě významnějších akcích, kterými jsou mistrovství Evropy nebo světa juniorské věkové kategorie,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

„Díky patří také osobním trenérům závodníků, kteří o ně pečují nejen na závodech, ale hlavně dlouhodobě,“ přidal.

Mladí šachisté Starého Města skončili v extralize družstev stříbrní. Foto: ŠK Staré Město
Parádní úspěch. Mladí šachisté Starého Města skončili v extralize druzí

Z původního utkání zemí Visegrádské čtyřky vznikla postupem času soutěž s velkou mezinárodní konkurencí, kde získávají cenné zkušenosti budoucí světoví a olympijští kanoisté, kajakářky, kajakáři a kanoistky.

Na Regatě olympijských nadějí v Račicích se o víkendu představila takřka tisícovka pádlujících z 36 zemí celého světa včetně trojice šestnáctiletých Ondřej Prchlík, Simona Andrýsková, Klára Studničková, rozhodčích Marka Mazura s Tomášem Mlčochem i komentátora Jakuba Mlčocha.

K2 1000m U16 (chlapci)

1. SORENSEN Bertram-TOFTGAARD Gustav 3:27.062 (Dánsko)

2. HERDA Richard Viktor-DOBRONOKY Zalan 3:28.786 (Maďarsko)

3. BIAGINI Andrea-BIONDO Niccolo 3:28.816 (Itálie)

4. HRÁBEK Lukaš-PRCHLÍK Ondřej 3:28.930 (ČR)

5. LAUDATI Enrico-MAGLIA Matthew 3:32.770 (Itálie)

K2 200m U16 (muži)

1. BORBELY Laszlo-SAMU Peter 35.885 (Maďarsko)

2. HERDA Richard Viktor-DOBRONOKY Zalan 36.043 (Maďarsko)

3. TARASIUK Pavlo-PENZAI Andrii 36.165 (Ukrajina)

4. KRAUJALIS Nedas-BUKAUSKAS Linas 36.223 (Litva)

4. RECKZEH Leon Michael-NIKOLEIZIG Erik 36.223 (Německo)

6. SOUČEK Lukáš-PRCHLÍK Ondřej 36.353 (ČR)

K1 500m U16 (muži)

1. KOLLEK Balint 1:44.586 (Maďarsko)

2. HRÁBEK Lukáš 1:45.382 (ČR)

3. SORENSEN Bertram 1:45.752 (Dánsko)

4. CERDEIRA Duarte 1:46.076 (Portugalsko)

5. ZANUTTA Federico 1:46.152 (Itálie)

6. FARKAŠ Tomáš 1:48.318 (Slovensko)

7. PRCHLÍK Ondřej 1:48.656 (ČR)

8. TOFTGAARD Gustav 1:48.954 (Dánsko)

9. FIRTH Ethan 1:50.968 (Kanada)

C2 500m U17 (ženy)

1. BOETTCHER Justine-TORNOW Chantal 2:09.508 (Německo)

2. SZEMAN Linett-ZAGYVAI Borka 2:11.132 (Maďarsko)

3. ALBRECHT Emma-DESANTIS Stella 2:11.776 (USA)

9. ANDRÝSKOVÁ Simona-STUDNIČKOVÁ Klára 2:21.910 (ČR)

C2 200m U17 (ženy)

1. TORNOW Chantal-BOETTCHER Justine 48.662 (Německo)

2. ALBRECHT Emma-DESANTIS Stella 50.752 (USA)

3. FERREIRA DA CONCEICA Radija-SANTOS GOMES Evely 50.802 (Brazílie)

9. ANDRÝSKOVÁ Simona-STUDNIČKOVÁ Klára 54.010 (ČR)

Autor: Milan Těthal