Z nejvýše položené rychlíkové stanice v Česku, z Ramzové (757 m n.m.), se vydáme po červené turistické značce směr lanovka na Šerák. Pokud jste v časové tísni, nebo si chcete ušetřit několik výškových metrů, tak využijte lanovku z Ramzové na Čerňavu (1102 m n.m.), jedna jízda vyjde na 120 korun.

Délka: 14,1 km
Převýšení: stoupání 730 m, klesání: 481 m.

Z Čerňavy se jde po červené směr rozcestí Šerák. Cesta je v době našeho výstupu (29.1.2023) neudržovaná, úzká, místy zledovatělá, vhodná spíš pro zkušenější běžkaře.

Asi po čtyřech kilometrech jsme na Šerák rozcestí, odtud se můžeme jít posilnit na chatu Jířího na Šeráku nebo se rovnou vydat po červené a modré značky na rozcestí Pod Keprníkem.

Po půl kilometru dlouhém sjezdu následuje asi 1,2 km stoupání na vrchol Keprníku (1423 m n.m.). Všechno po neupraveném tvrdém terénu, obyčejně také ve velkém větru.

Z Keprníku, kde potkáváme skialpinisty a děláme nezbytné foto, následuje prudký sjezd na Trojmezí, povrch tu bývá většinou jeden led, je potřeba být opatrný. Dál se držíme se červené značky, sjíždíme do sedla pod Vřesovou studánkou.

Poslední úsek sjezdu je také prudký. Během kilometru cesty vystoupáme na Vřesovou studánku. Odtud nás čeká čtyřkilometrový sjezd na Červenohorské sedlo, v tomto úseku už bývá stopa udržovaná.