Žačce Kláře Světlíkové patří v Českém poháru aktuálně 2. příčka. Své postavení potvrdila i na brodském ledě, na kterém suverénně zvítězila a získala i titul Přeborník Zlínského kraje 2011. „Klára měla výbornou celou sezonu. Až na jedno šesté místo byla vždycky první nebo druhá. Také nově zařazovaný dvojitý axel a trojitý salchow většinou splnila,“ chválí svou svěřenkyni trenérka Svatava Mazurková.

V Brodě Světlíková po krátkém programu vedla i přes chybu u trojitého salchowa. „Přestože raději útočí alespoň z druhé příčky, při volné jízdě zachovala chladnou hlavu a zvítězila s tříbodovým náskokem. Sama se sebou však spokojená nebyla,“ dodala Mazurková, která prozradila i závěrečný program před MČR. „Půjde už jen o sjíždění programů do hudby a kontrolu přesnosti jednotlivých prvků. Žádné změny v obtížnosti už nechystáme.“

Mladší žák Břetislav Španěl připravuje trenérce na každém závodě nějaké překvapení. „Má dar hlubokého, rychlého skluzu, ale viditelně nerad trénuje konkrétní prvky nesčíslněkrát po sobě. Pokud se mu prvek v tréninku podaří, hned se ho snaží zařadit do volné jízdy. Závod pak je obrazem pokusů i omylů,“ svěřila se Mazurková.

Při posledních závodech zkoušel zařadit kombinace dvou dvojitých skoků, prodlouženými nájezdy na skoky a kombinace se však nevešel do časového limitu a zbytečnou srážkou se připravil o bronzovou medaili. Alespoň v rámci kraje byl však zlatý. „Na republiku jede Břeťa poprvé, tam už rozhodčí trestají jakékoliv nepřesnosti velmi tvrdě,“ upozornila trenérka.

Nejmladší žák Martin Verbík si jel vyzkoušet nově nacvičované skoky – dvojitý salchow a dvojitý rittberger. V obou případech však upadl, což znamenalo bodové srážky a konečné 4. místo (v rámci kraje zvítězil). „Ještě musím zvážit, zda zariskujeme a pojedeme v Brně obtížnější variantu, nebo vsadíme na jednodušší, ale čistší provedení,“ poznamenala trenérka Vladimíra Mazurková.

Nejmladší žačky Marika Koželuhová a Jana Momčilová si účast na MČR v letošní sezoně nevybruslily, v Brodě však bojovaly o cenné body do žebříčku Českého poháru. Marika si tímto závodem opět zvýšila osobní maximum na nynější hodnotu 31,81 bodu a celkově obsadila 19. místo. „V letošní sezoně udělala největši pokrok v piruetách. Začaly se jí pěkně točit i v obtížných variantách, a tím je schopna předjet v závodě i soupeřky zvládající obtížnější skoky,“ nechala se slyšet Svatava Mazurková.

Jana Momčilová jela svůj teprve druhý závod sezony i své sportovní kariéry.Vydala ze sebe všechnu snahu a hodnocením se těsně přiblížila ke dvacetibodové hranici. Celkově to znamenalo 30. příčku. V rámci kraje se umístily Marika na 5. a Jana na 6.místě.
Nedělní částí soutěže prošel i mladší nováček Lukáš Buksa. Jako by si vzal vzor ze svých oddílových kamarádů Břeti a Martina. Nově naučený rittberger také skončil se srážkou, rovněž celkové umístění bylo těsně pod „bednou“ a v kraji na první příčce.