Hráčka TK Zlín, která nyní hostuje v Agrofertu Prostějov, uspěla i ve čtyřhře, společně s kamarádkou a spoluhráčkou Natálii Havelkovou braly bronz.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Svobody, která navštěvuje sportovní třídu ZŠ Uherský Brod Pod Vinohrady, cestou do finále ve dvouhře porazila soupeřku z Belgie, Holandska, Německa a Švýcarska, padla až ve finále.

Šmídová se tenisu věnuje od šesti let. Začala v rodném Uherském Brodě. Na kurty ji přivedli rodiče. „Chtěli mě dát na nějaký sport. Na internetu objevili náborovou akci, a tak mě přivedli,“ uvedla v nedávném článku pro Deník.

Kromě tenisu žádný jiný sport nedělala. Neměla potřebu. Míčová hra ji okamžitě chytla, s raketou jí to navíc okamžitě šlo.

Postupně se zlepšovala, v osmi letech se přesunula do Zlína, kde se pod vedením kouče Jiřího Svobody dál zdokonaluje. S kondicí jí zase pomáhá Tomáš Smolík.

Běžkyně Slovácké Slávie Karolína Mitanová na startu závodu v Ostravě.
Stříbro lovili atleti v písku. Meindlschmid zatápěl Juškovi, druhý byl i Kunt

„Trénuji každý den dvě hodiny, dvakrát týdně dokonce dvoufázově. Nejsem jenom na kurtu, ale i v posilovně,“ hlásí.

Jednou týdně jezdí do Prostějova, kde nyní hostuje. V dlouhodobě nejlepším českém klubu posílila družstvo starších žákyň. O její progres se starají Tomáš Kajlík, Jaroslav Soukup a Ondřej Soukup.

Skloubit tréninky se studijními povinnostmi není vůbec jednoduché. I proto je Šmídová ráda, že jí na základní škole vycházející vstříc a absence jí tolerují.

„Pan ředitel Moštěk i třídní učitelka jsou hrozně fajn a moc mi pomáhají. Jsem ráda, že i díky nim si mohu plnit své sny. Samozřejmě nic nešidím, všechno zvládám,“ říká.