„Nebudu říkat, že si jdu pro titul, cílem je zlepšovat své výkony. Hlavně jít do turnaje v top formě a uhrát co nejlepší výsledek. Vnitřně si věřím,“ prohlásil rodák z Uherského Hradiště Panáček, který se připravuje v tréninkové akademii na Strahově.

close Squashista Marek Panáček se v minulém ročníku republikového mistrovství probojoval překvapivě až do finále. info Zdroj: Irena Vanišová zoom_in Squashista Marek Panáček se v minulém ročníku republikového mistrovství probojoval překvapivě až do finále.

Dbá na precizní přípravu. Baví ho zkoumat, kde se může ve hře posouvat nebo kde má jeho protivník slabiny. „Dávám si na to hodně záležet. Na každého hráče mám připraveno až šest scénářů toho, jak se utkání může vyvíjet. V praxi vím, že se maximálně potvrdí tak tři, zbytek jsou extrémní případy. Nechci, aby mě něco překvapilo,“ uvedl Panáček, jeden z favoritů mistrovství republiky ve squashi, které začne ve čtvrtek v Hector Sport Centru a ve Squash Bowling Centru.

Významnou pomocí pro nastavení správné strategie je použití videa. To má Panáček velmi v oblibě. Díky němu analyzuje výkony soupeřů, ale i své.

„Dívám se na zápasy, které jsem odehrál. Pouštím si video z utkání soupeře, pak také moje. Snažím se poučovat z mých chyb, konzultuji to s trenéry ze Strahova. Pak také s Davidem Tománkem, se kterým sedíme po obědové pauze a snažíme se vymýšlet věci, které mě baví a pomáhají mi,“ vysvětluje Panáček, který ještě nedávno byl oficiálně juniorem.

V minulém roce se přidal k pár vybraným hráčům, kteří se dostali do finále mistrovství republiky. A to kromě k Danielu Mekbibovi také k Jakubu Solnickém nebo Martinu Švecovi.

„Chci navázat na loňský ročník. Nemám co ztratit, jsem tady jeden z nejmladších hráčů. Pod tlakem jsou spíše jiní hráči, půjdu do toho s čistou hlavou,“ dodal Panáček.

Formu má slušnou. V posledních týdnech se mu dařilo. Například na turnaji PSA ve Švýcarsku se dostal do semifinále, předtím úspěšně absolvoval áčkový turnaj v Ostravě a v Praze.