Závod byl zahájen dost netradičně v pátek, a tak celé startovní pole závodníků a závodnic odkaučovali náhradní domluvení trenéři. Martin i Klára si pod vedenín těšínského trenéra Czeslawa Sciskaly vedli výborně.

Martin Verbík přesně plnil pokyny své trenérky Vladimíry Mazurkové, ve své volné jízdě nově složené pro tuto sezonu předvedl nejen jednoduchý Flip a Lutz, ale také dvakrát Axel, a dvojitý Salchow. Nezdařil se jen dvojitý Rittberger, který je jeho nejobtížnějším dvojitým skokem. Vzhledem k minulému závodu navíc Martin vylepšil i piruety. Se spokojeným výrazem opouštěl ledovou plochu a s napětím sledoval na světelné tabuli výsledek rozhodčích. Hodnota volné jízdy 28.31 jej zařadila na 3. místo s odstupem pouhé dvě desetiny na stříbrný stupínek. Získaný bronz byl již Martinův třetí v této sezoně.

Klára Světlíková si do Brna dojela pro změnu pro třetí zlato. Tak výrazně vydařený závod však ještě neměla. Oběma jízdami prošla bez pádu i bez bodových srážek. Vytvořila si bodový rekord 90.28 bodu a soupeřky na stupních za sebou zanechala o úctyhodných jedenáct bodů.

„Škoda, že jsem takový závod nemohla vést osobně, ale z výsledku mám velkou radost. Kláru čeká v tomto kalendářním roce ještě jeden závod. Pokud budou i tady všechny prvky uznány v plné hodnotě, můžeme v lednu zařadit další, zatím rozpracovaný trojitý skok,“ raduje se ze sportovního růstu své svěřenkyně trenérka Svatava Mazurková.