V kategorii do 15 let obhájil loňské prvenství Dominik Vaněk, který nejprve v semifinále přešel až gólem z prodloužení (3:2) přes oddílového spoluhráče Petra Lysoňka, aby si totéž zopakoval i v bitvě o zlato s Němcem Kwiatkowským. Ten měl sice po většinu finálového duelu znatelnou převahu, ale recept na Vaňkovu výtečnou hru s brankářem nenašel. Po bezbrankové základní hrací době naopak po rychlé a přesné akci mladého českého reprezentanta sám kapituloval. „Dominik se má v subbuteu ještě stále co učit, ale ve hře s brankářem už teď patří do absolutní světové špičky,“ odhaluje hlavní zbraň svého svěřence David Vacke, kterého pracovní povinnosti tentokrát na turnaj nepustily.

Hradišťští junioři jej však s přehledem zastoupili. Vedle Petra Lysoňka totiž přidal ve stejné kategorii další bronz teprve desetiletý Jan Šipka, který v celém turnaji poznal jen jedinkrát hořkost porážky, když v semifinále podlehl Kwiatkowskému po z nervozity pramenících chybách 1:3.

Zcela nečekané stříbro pak v kategorii žen ukořistila rovněž pouze desetiletá Kamila Hladíková, která po suverénním semifinálovém vítězství 4:0 nad Němkou Vulpesovou postoupila až do finále. Tam sice nestačila na zkušenou rakouskou reprezentantku Rajdicovou, svou kůži ale neprodala lacino, když prohrála až po boji 0:2.

„Trochu mě mrzí, že Jirka Čevela a Jakub Blaha zůstali již v základních skupinách. Na trénincích se jim v poslední době totiž hodně dařilo. Doufám, že na dalších akcích to už dokáží prodat,“ našel trenér Vacke pihu na medailové kráse.

Stolní fotbalisty SCT Uh. Hradiště čeká v polovině června mistrovství světa ve Vídni, ještě předtím se zúčastní turnaje nejvyšší kategorie světového poháru v italské Bologni.

(dck)