„U dvou tří hráčů chyběl kousek a mohli bychom mluvit jen v superlativech, ale i tak byla akce víceméně úspěšná,“ hodnotil střízlivě vystoupení hradišťských subbuteistů předseda klubu David Vacke. Nejspokojenější mohl být s výkonem Dominika Vaňka, který potvrdil pozici druhého nejvýše nasazeného hráče a v kategorii do 15 let obsadil stříbrnou pozici.

A nechybělo mnoho a Dominik mohl potěžkat i plaketu pro vítěze. V celém turnaji totiž předváděl bezchybnou hru v obraně a až do finále nepoznal, co je to lovit míč ze své sítě. Na druhou stranu se Vaňkovi příliš nedařilo v útoku, na což málem doplatil v semifinále proti Federicu Solarimu z Itálie. Český reprezentant sice svého soka o postup do finále přestřílel, ale jelikož si žádná střela nenašla cestu do soupeřovy svatyně, došlo na dramatické prodloužení. Mladý Ital se snažil zápas dovést až k rozstřelu, ale Vaněk podstoupit tuto závěrečnou loterii odmítl. Zhruba v polovině prodloužení rozehrál přesně nepřímý kop a následnou střelou k tyči rozhodl o svém postupu do boje o zlato.

V něm na hradišťského mladíka čekal další Ital Manganello, který svého vyřazeného krajana dokonale pomstil. Třetí hráč světového žebříčku v 7. minutě (hraje se na 2 x 15 minut – pozn. aut.) překonal jinak neprůstřelného Vaňkova brankáře a své těsné vedení uhájil až do konce. „Dominik Itala ve druhé polovině jednoznačně přehrával, ale i přes zjevnou soupeřovu nervozitu se mu vyrovnat nepodařilo,“ komentoval David Vacke marnou finálovou snahu svého svěřence.

Pouhou minutu od medailové radosti byl Jiří Čevela, který se v zápase o postup do semifinále ujal v dramatickém zápase s dalším Italem De Francescem tři minuty před koncem vedení 2:1 a medaile byla na dosah. Na začátku poslední minuty ale Čevela nedokázal pokrýt soupeřovo vhazování a bylo vyrovnáno. Po devadesáti vteřinách prodloužení zaváhal hradišťský subbuteista ještě jednou a z postupu se radoval reprezentant Apeninského poloostrova. Čevela se musel spokojit s pátým místem, o které se podělil s o dva roky mladším klubovým spoluhráčem Janem Šipkou. Ten se po hladkém postupu ze skupiny rozloučil s medailovou nadějí vinou těsné prohry 1:2 s Federicem Solarim.

Doposud nejlepšího osobního výsledku mezi seniory dosáhl Bohumil Bureš, když zcela nečekaně vybojoval postup ze skupiny na úkor o mnoho zkušenějšího Itala Andrea Cucita, kterého zdolal po výtečném taktickém výkonu 1:0. V zápase o postup do osmifinále sice již nestačil na domácího Morawitze, ale i tak se Burešovo jméno skvělo na solidním 17. místě mezi více než stovkou účastníků turnaje nejvyšší kategorie světového poháru.
Naopak v poli poražených skončil vedoucí slovácké výpravy David Vacke, který po dvou remízách s Rakušanem Gütlem 3:3, resp. Italem Proiettim 1:1, podlehl v boji o postup nejtěsnějším rozdílem 0:1 Phillippu Hipfingerovi z Belgie.