Parádní počasí bylo skvělou kulisou pro mnohdy dramatické okamžiky, jenž klání s hromadnými starty a obrátkami provázejí.

U nejedné ze zapeklitých situací nechyběli ani chlapci a děvčata z oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves, jenž byl nakonec zastoupen jedenácti pádlujícími.

Mezi kanoistkami potvrdila absolutní dominanci Klára Studničková spolu s Kamilou Šímovou z KVS Žamberk.

Bronzové medailistky z mistrovství Evropy juniorek a páté ze světového šampionátu téže kategorie vyhrály závod deblkánoí. K srpnovému titulu na olympijské pětistovce přidaly zlato na pěti kilometrech.

„Na singlkánoích skončila Klára Studničková druhá právě za svojí deblistkou,“ hlásí trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Patnáctiletá olympijská naděje Tereza Marie Jančová skončila mezi dorostenkami třetí za reprezentačními kolegyněmi Terezou Jiskrovou a Emou Wertheimerovou z Přerova.

Předposlední týden v srpnu absolvovali plavci Uherského Hradiště soustředění, které bylo přípravou na novou sezonu.
Plavci Uherského Hradiště absolvovali soustředění. V září trénují ve Zlíně

Blízko k žákovskému mistrovskému titulu měl deblkajak Václav Rolenc - Jiří Uvíra.

„Chlapci na startu doslova deklasovali soupeře a postupně se jim začali vzdalovat. Bohužel na první obrátce kvůli sklouznutí na sedačce ztratila naše dvojice rytmus, načež se před ně dostala liberecko-černožická dvojice Nikl - Němeček, která nakonec o jedenáct vteřin zvítězila, Rolenc s Uvírou získali tedy stříbro,“ hlásí Pjajčík.

Cenný republikový kov - stříbro vybojovala také čtrnáctiletá kajakářka Tereza Studničková spolu s Lindou Sýkorovou z USK Praha na deblkajaku.

Za vítězkami z pražského USK Rochovou a Fibigrovou zaostaly jen dvě vteřiny.

„Pro Terezu je zisk stříbra vzhledem k nevydařené první polovině sezony obrovskou satisfakcí,“ říká Pjajčík.

S výkony a výsledky svých svěřenců byl spokojený. „Šampionát na dlouhé trati se nám vydařil. Ačkoliv trénujeme na jezeře, zvládli naši sportovci souboje na řece velmi dobře,“ pochvaloval si.

Nepěkné vzpomínky bude mít na Nymburk desetiletý benjamínek Daniel Plevák, který se pár metrů před cílem vykoupal ze čtvrtého místa.

Juniorský mistr Evropy a vicemistra světa Ondřej Prchlík dlouhé tratě v oblibě vůbec nemá a tentokráte se mezi medailisty neprosadil.

Volejbalisté Starého Města před posledním zápasem s Morávkou.
Volejbalisté Starého Města v Českém poháru po dvou porážkách končí

V prvních kilometrech se pohyboval jak na singlkajaku, tak na deblkajaku v čelních skupinách, ale po kolizích se soupeři pozice ztratil.

„Úspěch byl už jen to, že sem přijel závodit,“ okomentoval jeho počínání Pjajčík. „Teď jej čeká velmi náročné období. Potřebuje skloubit předmaturitní studijní povinnosti s obsáhlým tréninkovým programem. Od příští sezóny budou totiž jeho soupeři olympionici a světoví medailisté v čele s Josefem Dostálem, Danielem Havlem a Jakubem Špicarem,“ dodává.

Ačkoliv mistrovství ČR na pět kilometrů bylo poslední celostátní soutěží, závodníci ze Slovácka plánují ještě starty na Hranické míli, Zvíkovský maraton by měl v rámci přípravy absolvovat kajakář Prchlík a vybraní členové se chystají zamířit po letech do ligurského přístavu Savona na 43. mezinárodní regatu Medaglia d'argento Presidente della Repubblica.

Přehled výsledků Ostrožské Nové Vsi na mistrovství ČR na 5 km v Nymburce
1. místo: Klára Studničková, C2 kanoistky spolu s Kamilou Šímovou, KVS Žamberk
2. místo: Klára Studničková, C1 juniorky, Václav Rolenc - Jiří Uvíra, K2 žáci, Tereza Studničková, K2 žačky spolu s Lindou Sýkorovou, USK Praha
3. místo: Tereza Marie Jančová, C1 dorostenky
4. místo: Tereza Marie Jančová, C2 kanoistky spolu se Stellou Štěpánkovou, Hradec Králové, Jiří Uvíra, K1 žáci čtrnáctiletí
6. místo: Ondřej Prchlík, K2 junioři spolu s Lukášem Součkem, USK Praha
7. místo: Lukáš Zálešák, C2 dorostenci spolu s Martinem Kuntem, KVS Žamberk
8. místo: Tereza Studničková, K1 žačky čtrnáctileté
9. místo: Nikola Balcarová, K1 juniorky
10. místa: Vojtěch Tischer, K2 dorostenci spolu s Ondřejem Barabášem, Frýdek-Místek, Václav Rolenc, K1 žáci čtrnáctiletí
16. místo: Daniel Plevák, K2 benjamínci 10-11 letí 2km spolu s Dominikem Velekem, LS Brno
21. místo: Ondřej Zalubil, C1 dorostenci