Medailového úspěchu se dočkala osmnáctiletá kanoistka Studničková, která na kilometru jen těsně prohrála s německou závodnicí Leonie Koellner a získala stříbro. K tomu přidala dvě čtvrtá místa (200 a 5000 metrů) a jedno páté místo (500 metrů).

Osmnáctiletý kajakář Prchlík se v těžkých soubojích dokázal do bojů o medaile prosadit hned třikrát. Nejblíže k ní měl spolu s pražským Lukášem Součkem na deblkajaku, když na 1000 metrů skončili pátí. Na poloviční trati byli sedmí stejně jako na singlkajaku na téže distanci. Ve sprintu na 200 metrů ovládl B finále, tudíž skončil celkově desátý.

Pro sedmnáctiletou kajakářku Balcarovou byla účast na regatě reprezentační premiérou. Do B finále dokázala postoupit ve sprintu na 200m a celkově skončila sedmnáctá.

Český výběr získal 26 medailových umístnění a celkově třetí místo v týmové soutěži, které dominovali domácí, němečtí a polští sportovci. Na Veľkém Zemníku, v dějišti budoucího mistrovství Evropy juniorů a do 23ti let 2024 pádlovalo 366 startujících z šestnácti zemí.

Atlet Slovácké Slavie Uherské Hradiště Petr Meindlschmid fantastickým výkonem 781 centimetrů výkonem ovládl druhé kolo první ligy mužů v Třinci o šestnáct cen­timetrů překonal dorostenecký rekord z roku 1973.
Meindlschmid překonal v dálce český rekord, trojskokan Kunt splnil limit na ME

Ostrožská Nová Ves měla o víkendu také početné zastoupení na dalším závodě Velkomoravské ligy v Brně. Odložený Brněnský dvoukilák byl současně ve věkových kategoriích benjamínků součástí Českého poháru.

Z moravské metropole putovaly na Slovácko dvě desítky medailí. O ty nejcennější se na kajacích zasloužili čtrnáctiletí Jiří Uvíra z Kudlovic, Václav Rolenc z Blatnice a Tereza Studničková, na minikajacích pak nejmladší pádlující - devítiletá Justýna Černá z Buchlovic a osmiletý Matěj Stolařík.

„Už ve čtvrtek odjede kanoistická a kajakářská mládež, kterou tentokráte doplní i dospělí do Račic, kde půjde o to, jak se bude vyvíjet letošní mezinárodní sezóna,“ upozorňuje trenér a předseda oddílu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Silový trojbojař Pavel Valenta získal zlato i na mistrovství České republiky v mrtvém tahu.
Lifter Valenta získal na mistrovství republiky další titul, chce do Mongolska

Novoveský odchovanec Jiří Zalubil spolu s kojetínským Jiřím Minaříkem nastoupí (již ve čtvrtek) potřetí v této sezóně proti olympijské posádce bratrů Fuksových, čerstvých finalistů z víkendového světového poháru v polské Poznani, který Zalubil s Minaříkem vynechali.

„Bude se především rozhodovat, která z deblkanoí pojede červnové Evropské hry v Krakově a případně jediný olympijský nominační závod na srpnovém mistrovství světa v německém Duisburgu,“ říká Pjajčík.

Junioři Prchlík, Studničková a Balcarová svedou boje o nominaci na červencové mistrovství světa v italském Auronzu a potažmo evropský šampionát v portugalském Montemor o´Velho.

„Kromě reprezentačních místenek budou ve hře rovněž pohárové a střediskové body,“ dodává Pjajčík.