V konkurenci borců ze sedmi evropských zemí byl druhý v perkusním revolveru na 50 metrů, zlato pak bral v součtu disciplín na 25 a 50 metrů. „Strašně jsem chtěl medaili a nakonec jsem se v poslední den závodů dočkal,“ zářil spokojeností střelec SSK Buchlovice. Další úspěchy by rád přidal na blížícím se mistrovství Evropy ve španělské Granadě.

Soutěž Grand Prix Austria 2017, které se v Eisenstadtu zúčastnili střelci z Německa, Švýcarska, Itálie, Maďarska, Slovenska, Polska a Česka, pro něj byla dlouho zakletá. „První dva dny jsem okupoval výsledkovou listinu od 7. do 11. místa, bedna se mi vyhýbala. Měli jsme sice úspěch v družstvech, ale chtěl jsem samozřejmě medaili, která se v Rakousku dává pouze v jednotlivcích, a hlavně aby hrála česká hymna,“ poznamenal Stanislav Hromada.

Fotbalisté 1. FC Slovácko. Ilustrační foto
Slovácko začne přípravu testy

Jeho kolegům s českého týmu, v němž byl jediným zástupcem z Moravy, se dařilo lépe a měli na svém kontě už nějaké cenné kovy, na něj se ale usmálo štěstí až v poslední den závodu.

„Hned ráno jsem slušně střelil doutnákovou pistoli, 89 bodů ale znamenalo čtvrté místo a nepopulární brambory,“ pousmál se zkušený střelec.
Pak ovšem přišla jeho oblíbená disciplína – perkusní revolver na 50 metrů. „Normálně se střílí na poloviční vzdálenost, takže se mnozí střelci této disciplíně vyhýbají. Je to hodně daleko a mnohem více záleží na koncentraci a správném spouštění. Mě se povedlo slušných 81 bodů, a jelikož ostatní to ‚podělali‘ víc, stačilo mi to na druhé místo,“ povídal Stanislav Hromada, který se dočkal i vysněné české hymny, když získal zlato v disciplíně Remington, kde se sčítá výsledek z revolveru na 25 a 50 metrů. Celkově získal český tým v Rakousku sedm individuálních medailí.

„Jsem maximálně spokojený, můžu jen doufat, že se bude dařit i na mistrovství Evropy ve španělské Granadě,“ dodal Stanislav Hromada. 

Vedle hráčů jsou hlavními postavami ČSK Uherský Brod trenér Martin Onda a předseda klubu Josef Hamšík (vpravo).
Broďané mají po 19 letech na dosah návrat do MSFL