V disciplíně skeet se totiž v reprezentačním dresu ČR představí její střelec Ivo Hilšer (na snímku).

Pro Hilšera jde o první velký mezinárodní závod letošní předolympijské sezony. „Dostal jsem šanci ukázat, zda dovedu zastřílet i na velkém závodě daleko od domova, protože v kategorii mužů je to můj první mezinárodní závod vůbec,“ nechal se slyšet čtyřiadvacetiletý střelec. „Jako junior mám za sebou dvě mistrovství světa a jeden start na mistrovství Evropy, kde jsem obsadil 4. místo a v družstvu jsme získali zlato.“

Vzhledem k tomu, že na závodech Světového poháru, respektive na mistrovství Evropy a mistrovství světa je možnost vybojovat účastnická místa pro OH 2012 v Londýně, účastní se těchto závodů celá světová elita. Jak to tedy vidí Ivo Hilšer? „Vždy říkám, že jedu pro zlato, ale tady by mě potěšila i účast ve finále. Myslím, že šance tam je,“ odhaduje své možnosti člen střelecké reprezentace České zbrojovky.

V přípravném závodě na Slovensku nastřílel 121/125 a obsadil páté místo. „Dalo by se říci, že jsem ve formě. Doufám, že vše trefím jak mám. Nicméně, co jsem slyšel, skeetová střelnice v Pekingu je jedna z těch obtížnějších,“ dodal Hilšer.

K jeho největším úspěchům v loňské sezoně patří 1. místo v kategorii mužů v celkovém hodnocení Evropské ligy. „Toto umístění je pak orámováno zejména prvním místem v Memoriálu Miroslava Bednaříka a druhou příčkou v Grand Prix Europe ve Slovinsku,“ doplnil Milan Trkulja, manažer střelecké reprezentace České zbrojovky.