,,K přestupu do celku z Podluží jsem se dlouho rozhodovala. Nabídku nastupovat za břeclavský tým jsem totiž dostala už v srpnu. Nakonec mě zlákala vidina bojovat o český titul a to je pro mě momentálně nová velká výzva," vysvětluje svoje počínání Aneta Kučerová, jež bude v aktuálně vedoucím kolektivu extraligové tabulky plnit pozici trojky.

Rodačka z Vlčnova se na jihu Moravy ocitne v mezinárodní společnosti. ,,Mými novými spoluhráčkami jsou Ukrajinka Ganna Gaponova a Maďarka Vivien Éllö," prozradila momentálně jedenáctá hráčka národního ženského žebříčku Kučerová, která ovšem věří, že se ještě někdy v budoucnu do Hluku vrátí.

Posunu v kariéře jí ve slováckém klubu nebránili. ,,V našem oddíle nemáme takový rozpočet a hráčský kádr, jenž by v současném období mohl pomýšlet na postup mezi nejlepší extraligové celky. Anetě jsme proto odchod umožnili a zisk titulu už v této sezoně jí samozřejmě přejeme. Podle dohody by se ale Aneta měla do Hluku vrátit po skončení příští sezony, tedy v květnu 2015," prozradila další náležitosti kolem zajímavého přestupu v českém ženském stolním tenise trenérka Hlučanek Andrea Botková. ⋌(hot)