,,Hosté v sestavě se třemi silnými hráči Janem Valentou, Martinem Pavlicou a kubánským reprezentantem Livanem Martinezem byli lepší. Vynikali hlavně účinným podáním. Dařil se jim také příjem. Jediný singlový bod v tomto střetnutí vybojoval Jan Dufek, který zdolal havířovskou čtyřku Herenčáka. Druhý bod jsme získali ve čtyřhře,“ informuje Michal Nedbálek za domácí družstvo.

V neděli Zlín vybojoval cennou výhru nad zálohou TTC Ostrava 10:8.

,,Ve vyrovnaném duelu byla klíčová pětisetová výhra Jana Dufka nad Richardem Korbelem a můj pětisetový skalp Martina Skotnice. O důležité dva se postaral také Roman Kopečný, který porazil Moravce a Henžela. Pro Romana to byly první prvoligové body v kariéře,“ radoval se Nedbálek z nedělního povedeného výsledku.

Neuspěly prvoligové ženy Hluku. Slovácký tým v sobotních duelech prohrál se Svinovem 2:8 a podlehl rezervě SKST Havířov 4:6.

Oba duely ovlivnila skutečnost, že domácí jednička Kateřina Hnátková do zápasů nastoupila po čtrnáctidenní covidové karanténě. Na jejím výkonu se proto projevila únava a tréninkový výpadek.

,,V duelu se Svinovem jsme nečekaly výhru. Nicméně v partii s desátým celkem tabulky jsme mohly dosáhnout na příznivější výsledek. Mrzí mě hlavně pětisetová porážka Malíkové s Hranickou. Souboj s Havířovem, který měl v sestavě české kadetské reprezentantky, rozhodl začátek zápasu. V něm jsme nezvládly úvodní čtyřhru a v následném prvním singlu Malíková podlehla v pěti setech Juchekové. V dalším průběhu utkání jsme prohrávaly už 1:5. V závěru střetnutí jsme alespoň zmírnily naši porážku,“ konstatovala po sobotních zápasech Monika Vybíralová, trenérka Hlučanek.

1. LIGA MUŽŮ (4. a 5. kolo):

KST Zlín – SKST Havířov B 2:10

Body Zlína: Jan Dufek, čtyřhra: Nedbálek – Jan Dufek.

KST Zlín – TTC Ostrava 2016 B 10:8

Body Zlína: Jan Dufek 3, Nedbálek 3, Kopečný 2, Jakub Dufek, čtyřhra: Nedbálek – Jan Dufek.

1. LIGA ŽEN (3. a 4. kolo):

KST Hluk – SK Svinov 2:8

Body Hluku: Hnátková, Vrzalová.

KST Hluk – SKST Havířov B 4.6

Body Hluku: Hnátková 2, Malíková, Vrzalová.