Sagáčik v Master v Hluku odehrál sedm zápasů. Všechny dokázal vyhrát.

V úvodních duelech porazil Petra Provazníka 3:2 (10, -7, -10, 4, 6), Miloslava Kubu (oba Praha) rovněž 3:2 (-9, 8, -10, 10, 8), Otmara Mergenthala z Kroměříže 3:1 (1, -9, 5, 6) a týmového kolegu z TJ DDM Valašské Meziříčí Libora Slováčka ze Vsetína 3:2 (-5, 6, 9, -4, 7).

,,S Provazníkem jsem prohrával 1:2 na sety. Od čtvrté sady jsem zpřesnil hru a utkání se mi podařilo otočit ve svůj prospěch. V těžkém duelu s Miloslavem Kubou jsem byl blízko porážce. Ve čtvrtém setu jsem prohrával už 3:7. V této pasáži střetnutí se mi nedařil příjem. Nakonec jsem koncovku této sady a také rozhodující pátý set zvládl. S Mergenthalem jsem po prvním jasně vyhraném setu polevil v koncentraci. Druhou sadu jsem ztratil v koncovce, ale zbytek zápasu už jsem měl pod kontrolou. S Liborem Slováčkem to byl tradiční duel jako na houpačce. První set jsem prohrál, další dva jsem získal na svoji stranu, čtvrtý jsem zase prohrál. V rozhodujícím pátém jsem od začátku vedl a bodový náskok jsem si udržel až do konce duelu,“ prozradil Štefan Sagáčik.

Ten v následujících střetnutích přehrál Pavla Jaška z Českých Budějovic 3:0 (2, 5, 8) a udolal Josefa Kubu z Prahy 3:2 (-9, 7, 9, -10, 11).

,,Jaška jsem přesným útokem nutil k chybám. Ve vyrovnané partii s Josefem Kubou jsem vedl 2:1 na sety, ve čtvrtém jsem za stavu 10:8 nevyužil dva mečboly, v pátém jsem za stavu 10:7 neproměnil další tři mečboly a Kuba dokonce otočil na 10:11. Soupeřův jediný mečbol jsem však odvrátil a i tento duel jsem nakonec vyhrál,“ potěšilo valašskomeziříčského stolně tenisového matadora.

Sagáčik pak ovládl i poslední souboj, v němž v utkání dvou nejlepších letošních padesátníků, zdolal obhájce loňského titulu Martina Kočvaru z Prahy 3:0 (8, 9, 8).

,,V tomto střetnutí jsem byl ve všech třech koncovkách psychicky odolnějším hráčem,“ radoval se Štefan Sagáčik.

V Hluku se v Turnaji mistrů ve vyrovnané kategorii padesátníků odehrálo celkem 28 zápasů, z nich se 15 rozhodovalo až v pátém setu.

Další ročník Velké ceny Českomoravského klubu veteránů začíná v sobotu 24. února 2024. První turnaj se bude hrát v Havířově.

POŘADÍ V TURNAJI MISTRŮ V HLUKU 2023 (kategorie mužů 50 – 59 let):

1. Štefan Sagáčik (Valašské Meziříčí) 7 vyhraných zápasů/0 porážek (sety: 21:9)

2. Martin Kočvara (Praha) 5/2 (17:10)

3. Libor Slováček (Vsetín) 5/2 (19:12)

4. Otmar Mergenthal (Kroměříž) 3/4 (14:16)

5. Pavel Jašek (České Budějovice) 3/4 (11:16)

6. Miloslav Kuba (Praha) 2/5 (14:19)

7. Josef Kuba (Praha) 2/5 (16:17)

8. Petr Provazník (Praha) 1/6 (7:20)

KONEČNÉ POŘADÍ VE VELKÉ CENĚ ČESKOMORAVSKÉHO KLUBU VETERÁNŮ 2023 (kategorie mužů 50 – 59 let):