„Náš klub funguje teprve několik týdnů. Jde o kompletní béčko Avexu Zlín, které v loňské sezoně vyhrálo první ligu a postoupilo do nejvyšší soutěže. Jelikož ale Avex v extralize jedno družstvo měl a o rezervní celek měl eminentní zájem sponzor z uherskohradišťského regionu, došlo k dohodě mezi kluby a celý hráčský kádr přestoupil,“ vysvětluje změny dvaatřicetiletý Karel Bojko, 55. hráč žebříčku ČR a zároveň manažer Uherského Ostrohu. Oddíl Matve po odkoupení zlínského béčka vlastnil i extraligovou licenci, kterou ale vyměnil s druholigovou Moravskou Slavií Brno.

Ačkoliv má nováček třetí nejvyšší soutěže v názvu Uherský Ostroh, k tréninkům a ligovým utkáním využijí hráči azylu sportovní haly v Hluku.

„S Uherským Ostrohem spojují klub podnikatelské aktivity hlavního sponzora. Podmínky v Hluku jsou pro stolní tenis naprosto ideální. Hraji zde od přípravky a postupně jsem se vypracoval až do ligových soutěží. Později jsme zde hráli pod hlavičkou Avexu a od letošního podzimu to bude SK Matve,“ doplnil další člen družstva jednadvacetiletý Miroslav Janča.

Třetím hráčem je o devět let starší Přemek Janoušek, 73. hráč žebříčku ČR, který se na nové angažmá velmi těší.

„Po triumfu v první lize a následných jednáních o prodeji družstva jsem byl trochu rozpačitý, protože jsme vytvořili perfektní kolektiv a mně se nechtělo hledat angažmá někde. Proto mám velkou radost z toho, že budeme dál hrát pohromadě,“ poznamenal Janoušek, který byl hlavním tahounem na vítězné cestě v play off první ligy.

Jedničkou Matve by měl být osmadvacetiletý Michal Kadlček. Čtyřiapadesátý nejlepší český hráč v minulosti prošel extraligovým Havířovem, Mokrými Lazci a zažil i zahraniční angažmá. Benjamínkem Uherského Ostrohu je patnáctiletý Matěj Dohnal, jemuž patří 18. místo v žebříčku kadetů.

„V soutěži bude sbírat především zkušenosti. Je to mladý perspektivní hráč, který má kariéru teprve před sebou. Má velkou chuť do tréninku a technicky je na tom velmi dobře. Pod naším tréninkovým vedením by z něj měl vyrůst během pár let ligový borec,“ hodnotí mladého kolegu Michal Kadlček.
A jaké plány si před sebe klade nový klub? „S výhledem na sezonu, která za pár týdnů startuje, je to postup do první ligy. A během tří let bychom se chtěli podílet na rychlém výkonnostním růstu Dohnala,“ nastínil priority Karel Bojko.