Na dalším podniku Mezinárodního mistrovství ČR v rally v Hustopečích po stíhací jízdě triumfoval mezi juniory a v absolutním pořadí se umístil na 14. příčce.
Na jihu Moravy se Martin Bujáček premiérově představil se spolujezdcem Markem Omelkou. „Pro nás oba byla tato soutěž nová, a tak bylo celkem náročné se sehrávat na neznámé trati,“ poznamenal Bujáček. Po první sekci jim patřilo 15. místo absolutně a první mezi juniory.

Pak se však dostavily technické problémy s diferenciálem zadní nápravy. „Z průběžného třináctého místa jsme spadli o deset příček, v klasifikaci juniorů pak na Honzu Černého rázem ztráceli skoro půl minuty,“ posteskl si telentovaný jezdec.

Problémy se však nenechal deprimovat a ve druhé etapě zahájil velkou stíhací jízdu. V posledních třech měřených testech se sice opět ozval zadní diferenciál, ale i přes potíže s ním a nemožnost servisu se Bujáčkovi s Omelkou podařilo předjet Černého o 7,3 vteřiny a tím zvítězit v juniorech. V celkovém hodnocení se pak dostali až na 14. místo v absolutním pořadí.

„Je parádní, že se nám podařilo vyhrát v juniorech. V týmu pak panovala spokojenost. Čtrnácté místo celkově také není špatné, i když to mohlo být lepší. Celkově to byl ale velmi hezký závod, náramně jsem si užil hlavně krásné šotolinové úseky,“ dodal na závěr Martin Bujáček.

Dalším podnikem pro tuto posádku bude na začátku července jeden z vrcholů letošní sezony, a sice Bohemia rally v Mladé Boleslavi.