„Bod je pro nás úspěchem,“ míní předseda klubu VSK Staré Město Petr Straka.

Slovácký celek dál pronásledují problémy s úzkým kádrem. Také v souboji s jasným lídrem druholigové tabulky chyběla hostujícímu kouči Karabcovi celá plejáda borců ze základu a k dispozici měl jen osm hráčů.

Domácí favorit neponechal nic náhodě a v nejsilnější sestavě od úvodu zápasu potvrzoval svoji nadvládu v soutěži.

Po několika bodových sériích získal záhy bodový náskok až 19:13, který v závěru ještě povýšil až k zisku setu. Obdobný průběh měl i druhý set.

2. volejbalová liga mužů -
Výsledky: Kojetín B - Staré Město 3:0 (16, 18, 11), Kojetín B - Staré Město 3:2 (21, 20, -22, -22, 3).
Sestava VSK: Skyba, Jančář, Kroča, Michalčík, Mackovík, Dřímal, libero Bláha, střídal Janík.

V závěrečném setu hráči VSK odešli na přihrávce a nedařil se jim ani útok. Výsledkem tak bylo jednoznačné vítězství domácího celku.

V odvetném utkání hosté zabojovali, podařilo se jim domácí zaskočit zlepšeným servisem i spolehlivým útokem a výsledkem byl nečekaný zisk jednoho bodu po porážce až v tiebreaku.

Začátek utkání byl překvapivě v režii VSK. „Po dobrém servisu, obraně na síti i v poli, smečaři spolehlivě bodovali a výsledkem bylo průběžné vedení hostů 11:5, pak až 18:12. Náskok však ztratili, když se jim přestalo dařit především v útoku a domácí v jednom postavení otočili na 20:18. Vedení si pak hráči Kojetína pohlídali až k zisku setu,“ líčí Straka.

Házenkářka Sabina Fiurášková při zápase.
Bod zachránila hrdinka Trachtulcová. Opět se trefila šest sekund před koncem

Vyrovnaný druhý set se rozhodl až v koncovce, když domácí po chybách VSK na příjmu získali vedení 20:15 a ziskem setu šli do vedení 2:0.

Hosté ale utkání nevzdali.

„Po průběžném srovnaném stavu 21:21 rozhodli šňůrou bodů při servisu Kroči až k setbolu 24:21 a druhý proměnili. Ve čtvrtém setu potrápil domácí hráče svým servisem Dřímal, který přispěl od stavu 14:17 k otočení na 20:17. Domácí ještě kontrovali, otočili na 21:20, ale závěr se odehrál v režii VSK. Při servisu Jančáře, domácí nepřesně přihrávali a set dohráli nadšeně bojující hosté,“ říká Straka.

Tie break se rozhodl velmi záhy. Domácí šli do vedení 5:3 a pak hráči VSK totálně zkolabovali především v útoku, když nepoložili žádnou bodovku. Po neuvěřitelné šňůře deseti bodů tak slavili hráči Kojetína.