V úvodu zápasu hosté sice mírně ztráceli, ale od stavu 7:10 v jednom postavení při servisu Skyby a výborné obraně na sítu i v poli šňůrou šesti bodů otočili na 13:10 a do konce setu si vedení pohlídali.

Ve druhém setu získal celek ze Slovácka náskok hned od začátku. Bodoval především důrazným útokem a vedl už 7:3.

2. volejbalová liga mužů:
Výsledky: Brno-jih - Staré Město 1:3 (-22, -23, 20, -11), Brno - jih - Staré Město 3:1 (-17, 19, 15, 19).
Sestava VSK: Ferenec, Kroča, Kostík, Mackovík, Dřímal, Skyba, libero Bláha, střídali Kamler, Michalčík, Janík, Směták, kouč Karabec.

Domácí stav postupně srovnali a v koncovce naopak šli do vedení 23:20. Svěřenci kouče Karabce v závěru setu výborně bránili, skvělým servisem přispěl k otočce Mackovík a po šňůře pěti bodů získali set pro sebe.

„Třetí set se odehrál v režii domácích, kteří jej získali výraznějším rozdílem. Hosté si však šanci na zisk plného počtu bodů nenechali vzít a v závěrečném setu svého soupeře deklasovali rozdílem třídy. Tři pětibodové šňůry po servisech Mackovíka, Dřímala a Michalčíka dali výsledku jednoznačné razítko,“ líčí šéf klubu ze Starého Města Petr Straka

Také odvetný zápas začali hráči VSK velmi nadějně, ale nakonec se projevila jejich únava z cestování a domácí šanci využili.

Hokejisté Uherského Ostrohu (bílé dresy) přehráli Uherský Brod i podruhé v sezoně.
Ostrožané udeřili třikrát v oslabení. Domácí Brod v derby předčili 7:4

Staroměstští volejbalisté úspěšně navázali na úvodní výhru a od začátku zápasu měli hru ve své režii. Výrazně vedli, postupně až 12:6 a do konce setu vedení ještě navýšili.

„V dalším průběhu zápasu hosté ještě odolávali tlaku domácích, průběžně ztráceli jen minimálně 15:17, ale v závěru již nestačili a domácí srovnali na 1:1,“ popisuje Straka.

Třetí set byl z pohledu na výsledek ještě jednoznačnější.

V závěrečné čtvrté sadě domácí neponechali nic náhodě a unavené hráče VSK často přehrávali razancí v útoku i úspěšnou obranou na síti.

VSK v dalším kole v sobotu hostí v tělocvičně ZŠ Staré Město celek Sokola Šlapanice. První utkání začíná v deset hodin.