Třetí duel ovládli jednoznačně vysokoškoláci, jinak vyrovnanou bitvu rozhodovaly tiebreaky, v nichž měli o něco pevnější nervy Pražané. „Bohužel, série končí. Nebyli jsme horším mužstvem, ale srazily nás vlastní chyby. Pozitivní je, že mužstvo je perspektivní a doplněné mladými hráči Zlína hraje v ligové soutěži důstojnou roli,“ nechal se slyšet předseda staroměstského klubu Petr Straka.

MFF PRAHA – STARÉ MĚSTO 3:0 (19, 23, 23) Stav série: 2:1

V úvodním setu se hosté dlouho rozehrávali, domácí si vytvořili výraznější bodový náskok a bez problému šli do vedení. Další dva sety už byly vyrovnané, v koncovkách ale rozhodla zkušenost vysokoškoláků. Ti nejprve potrestali naše chyby při příjmu, v závěrečné sadě jsme my naopak nevyužili nahrané bodovky,“ litoval Petr Straka.

MFF PRAHA – STARÉ MĚSTO 3:2 (21, -22, 12, -22, 12)

Konečný stav série: 3:1

Přestože měl kouč Petr Karabec k dispozici jen základní šestku Truong, Kvapilík, Janečka, Uchytil, Kobolka, Skyba a na libero druhého nahrávače Klimeše, byl sobotní duel mnohem vyrovnanější.

Kluci hráli s velkým nasazením, byla na nich vidět touha vrátit čtvrtfinálovou sérii do haly na Širůchu,“ poznamenal šéf VSK.
Staroměšťané dokázali dvakrát umazat setové manko a za stavu 2:2 už potřetí v sérii rozhodoval tiebreak – v šestém vzájemném duelu dokonce popáté. Hosté ho měli výborně rozehraný, když ještě v závěru vedli 12:10.

„Podobně jako ve druhém utkání na Širůchu, kdy kluci vedli 13:10, ale závěr nezvládli. V jednom postavení chybovali na příjmu a domácí pěti body v řadě zpečetili svůj postup do semifinále,“ popsal Petr Straka závěr série.

Vysokoškoláci staroměstským volejbalistům oplatili vyřazení z loňské sezony. Svěřenci trenéra Karabce tak neobhájili loňskou bronzovou pozici a skončili na pátém místě.

St. Město: Truong, Uchytil, Janečka, Adamec, Čech, Skyba, libero Kvapilík. Střídali: Klimeš, Kittel, Varous. Trenér: Karabec.