Staroměstští volejbalisté zklamali hlavně doma na Širůchu, kde v pátek večer prohráli 1:3.

„V úvodním setu domácí hráči tradičně ztráceli na příjmu a po jejich chybách šli do vedení hosté, průběžně 16:10. Svůj náskok si udrželi a set bez problémů získali. Hráči VSK ve druhé sadě se zlepšili na servisu i v útoku, příkladně bojovali a po zásluze srovnali na 1:1,“ líčí šéf klubu ze Slovácka Petr Straka.

Ve zbytku utkání ale měli jasně navrch hosté z Brna, kteří znovu přitvrdili na servisu a problémy s přihrávkou hráčů VSK opět přispěly k bodovému vedení Tesly a následnému zisku setu.

„V úvodu čtvrtého setu domácí ještě zabojovali a až do poloviny udrželi vyrovnaný stav 12:12, v závěru zápasu se však projevila lepší trénovanost a sehranost mladých hráčů Tesly, kteří postupně dospěli k tříbodovému vítězství,“ pronesl Straka.

Sobotní odveta v jihomoravské metropoli přinesla mnohem vyrovnanější průběh, který vrcholil až rozhodující, tie-breakem. V něm uspěli domácí.

Hosté se po vyrovnaném začátku vzepjali k výbornému výkonu a ve dvou postaveních posunuli skóre až na 21:15 ve svůj prospěch.

„Dařilo se jim na servisu i v mezihře a úspěšně bodovali v útoku. Bohužel polevili v koncentraci a výsledkem bylo srovnání na 24:24. Naštěstí po vybojovaném setbolu získali první set dobrou obranou na síti,“ uvedl Straka.

1. volejbalová liga mužů -
Výsledky: Staré Město - Tesla Brno 1:3 (-17, 22, -18, -19)
Tesla Brno - Staré Město 3:2 (-24, 33, 16, -24, 8)
Staré Město: Bláha, Kozák, Kamrádek, L. Kittel, V. Žák, Skyba, libero Dřímal. Střídali: M. Žák, D. Kittel, Kroča, Mackovík a Pomykal.

Ve velmi dramatickém druhém setu měli hosté za stavu 24:23 setbol, pak ještě dalších šest, ale nakonec po vlastních chybách v mezihře sadu ztratili. „Prohra v koncovce se následně projevila i ve třetím setu, když v jednom postavení ztratili vedení 7:4 a po jejich kolapsu na příjmu otočili domácí šňůrou osmi bodů až na 12:7,“ hlásí Straka.

V dalším průběhu si ale Brňané vedení pohlídali a v setu dominovali.

Bojovně naladění borci ze Širůchu ale znovu zabrali naplno a v koncovce čtvrtého setu vedli 23:20. Nezlomila je ani ztráta vedení a mečbol domácích 24:23.

Stav srovnali a po servisech nahrávače Bláhy proměnili svůj setbol na srovnání skóre. „Bohužel neuvěřitelný začátek tie-breaku, po němž domácí rozdrtili soupeře servisem a ujeli až na 9:0, celý zápas definitivně překlopil na stranu mužstva Brna,“ dodal Straka.