„Na extraligu ale vůbec nemyslíme, chceme prostě uspět ve finále, a pak se uvidí. V její současné podobě bychom totiž nejvyšší soutěž nemohli v žádném případě hrát. Slyšel jsem však něco o změnách, že by se pak dala zvládnout i pro amatérské týmy. Uvidíme,“ nechává si pootevřená vrátka hrající trenér Starého Města Petr Karabec.

Než však přijde řada na přemýšlení o extralize, musí nejprve volejbalisté VSK ve finále třikrát porazit soupeře z Českých Budějovic. „Musíme si dát pozor na jejich útok středem, mají také výbornéého univerzála,“ vypočítal Karabec hlavné zbraně Jihočechů.

Jeho mužstvo je téměř kompletní, se zdravotními problémy laboruje pouze Aleš Paták. Ve druhém zápase v Českých Budějovicích navíc Staoměšťané nebudou moct nasadit hráčě, kteří jsou ve VSK na střídavý start ze Zlína.

Finálová série začíná dnes a zítra dvěma zápasy na jihu Čech, třetí zápas se hraje ve Starém Městě v pátek 23. 3. (18.30), případný 4. zápas rovněž na Širůchu v sobotu 24. 3. v 17 hodin. Případný rozhodující pátý zápas by se hrál o týden ozději v Českých Budějovicích.

  1. zápas: Č. Budějovice – Staré Město (dnes 19.00)
  2. zápas: Č. Budějovice – Staré Město (zítra 15.30)
  3. zápas: Staré Město – Č. Budějovice (pátek 23. 3. 18.30)

Případný 4. zápas: Staré Město – Č. Budějovice (sobota 24. 3. 17.00)

Případný 5. zápas: Č. Budějovice – Staré Město (sobota 31. 3. 17.00)