Staré Město – Brno 1:3 (-18, –19, 19, –19)

Hosté byli jasným favoritem, což ještě umocnila neúčast zraněného smečaře Kobolky, který byl v posledních zápasech jedním z nejvíce bodujících hráčů VSK. Velkou motivaci měli v souboji se svým mateřským klubem ve Starém Městě hostující Ulč s Matějkou.

V úvodních dvou setech ale společně se spoluhráči sledovali suverénní představení soupeře. Hosté dominovali díky výbornému servisu a útoku razantních smečařů Katony s Mlčuchem. Ve druhém setu sice domácí zlepšili přihrávku a vyrovnali se soupeři v bodování na síti hlavně díky útoku středem, v rozhodujícíh fázíh ale doplatili i na několik sporných výroků rozhodčího na empiru, který byl při řešení sporných míčů na domácí přísnější.

„Zápas jsme začali křečovitě a především chybami na přihrávce jsme sami přispěli k vedení hostů 2:0 na sety," poznamenal kapitán VSK Jiří Kment. „Musíme však unat i kvality soupeře, který násk chybám donutil kvalitním servisem," doplnil kouč Petr Karabec.

Ve třetí sadě ovšem jeho svěřenci zabrali a díky velkému nasazení snížili na 1:2. „Bojovali jsme o každý míč," všiml si Jiří Kment. Největší zbraní Staroměšťanů byly v těchto fázích neprodyšné bloky, důležité body přidali i po obětavých zákrocích v poli.

V nervózní koncovce se opět prezentoval svými nepřesnostmi první rozhodčí, který po protestech obou laviček rozděloval žluté karty na obě strany, domácím pak i červenou a tedy trestný bod. Přesto set patřil mužstvu ze Širůchu.

Pak už však dominovali Brňané. Ještě přitvrdili na servisu a především díky Mlčuchovi se Smrčinou slavili výhru. „Nechali jsme se rozhodit nepřesnostmi rozhodčího, následně více chybovali v útoku a zápas ztratili. Soupeř ale vyhrál zaslouženě," uznal kapitán VSK. „Zlepšení nám přineslo zisk setu, ale na víc v extraligové sezoně vzhledem ke kvalitám ostatních mužstev prostě nemáme," pokrčil rameny kouč posledního celku extraligy Petr Karabec.

Nejvíce bodů z jeho týmu zaznamenal Koláček (16), dobře mu sekundoval i Sedláček (12).

Staré Město: Ulč, Maděra, Koláček, Kment, Erman, Skyba, libero Špalek. Střídali: Sedláček, Matějka. Trenér: P. Karabec. (ps, ms)