STARÉ MĚSTO – SG LD BRNO B 1:3 (-23, 16, –20, –24)

Na lavičce VSK se ujali koučinku bývalý hráč a otec domácího univerzála Jiří Adamec spolu s Liborem Kamlerem. 
V sestavě hostů nastoupili čtyři hráči, kteří o den dříve absolvovali zápas v extralize za áčko.

„Brno v úvodu těžilo především z větší jistoty na servisu a spolehlivě proměňovalo bodovky," všiml si předseda staroměstského klubu Petr Straka. Domácí sice v závěru srovnali na 23:23, ale při setbolu hostů útočili do autu.

Ve druhé sadě se však urvali při výborném servisu Motyčky a v exhibičním tempu srovnali na 1:1. Ve stejném duchu vstoupili i do třetího dějství, vedli 6:1 pak ale přišel zlom. Domácí z dalších osmnácti mí-čů bodovali jen třikrát a ambiciózní Brno si vedení pohlídalo.

Ve čtvrtém setu vedli Staroměšťané už 21:17, jenže soupeř se dotáhl, a když pak domácí neproměnili setbol, hosté je i za pomoci ‚prasátka' po servisu poslali definitivně do kolen.

„Sport někdy dokáže být nespravedlivý. Kluci odehráli velmi dobré utkání, bojovali, nebyli horší než soupeř, ale zlomili je dva náhodné míče, které přišly vždy v koncovce, kdy jsme měli mírně navrch", konstatoval smutně Petr Straka.

SG LD BRNO B – STARÉ MĚSTO 2:3 (22, –20, –22, 19, –11)

Odveta v Brně přinesla opět volejbal skvělé úrovně. Hosté ze Širůchu, kteří již vstřebali zklamání z domácí prohry, sice první set ztratili, pak se ale zlepšili takřka ve všech činnostech a bleskově vyrovnali. „Proměnili hned první setbol, když kouč Adamec vystřídal na blok místo Truonga Kroču, a ten domácího smečaře zablokoval," popsal Petr Straka povedený tah. Podobný průběh měl i 3. set, po jehož zisku mě-li Staroměšťané jistý zisk bodu.

Domácí opět přitvrdili na servisu a po několika sériích vyrovnali. V tie-breaku při změně stran vedli hosté 8:6, 
v koncovce 13:10. Při mečbolu pak opět použili variantu Kroča na blok místo Truonga a vzápětí slavili zisk druhého bo-du. Konečně tak prolomili sérii tří tie-breakových nezdarů.

St. Město: Truong, Adamec, Maděra, Motyčka, Skyba, Janečka, libero Bláha. Střídali: Klimeš, Kvapilík, Kroča.