STARÉ MĚSTO – ČZU PRAHA 1:3 (19, -24, -22, -22)

Základní šestka VSK se od závěru loňské sezony příliš nezměnila, jen na postu smečaře místo Motyčky, který si vybojoval místo v základu v extraligovém Zlíně, nastoupil Kvapilík.

„Kluci začali výborně, soupeře od začátku přehrávali hlavně větší razancí smečařů a body získávali dobrou obranou na síti,“ chválil tým předseda klubu Petr Straka.

Po proměnění hned prvního setbolu střídajícím Kobolkou vstoupili domácí výborně i do druhé sady, když vedli 4:0 a 12:7. Chybami na příjmu a vzápětí také v útoku ale posadili „zemědělce“, kteří získali osm bodů v řadě, do sedla. A z toho už je Staroměšťané nesesadili, když celý zbytek utkání tahali za kratší konec.

ST. MĚSTO – NYMBURK 3:0 (18, 23, 20)

Hráči VSK od úvodu zápasu bojovali s velkým nasazením a dokonale odčinili zbytečnou ztrátu z prvního zápasu.

„K dobré obraně na síti přidali i velkou obětavost v poli. Úspěšně proměňovali bodovky především díky útokům univerzála Adamce,“ vyzdvihl Petr Straka hlavní zbraně Staroměšťanů.

Ti na palubovce jasně kralovali, slabší chvilku si vybrali jen v úvodu druhého setu, kdy prohrávali 2:6. Postupně ale soupeře dotáhli a díky razantnímu servisu kapitána Maděry sadu získali. Závěrečný set si s přehledem pohlídali a zápas zakončili po skvělém signálu útokem Janečky.

Staré Město: Truong, Adamec, Kvapilík, Maděra, Skyba, Janečka, na liberu Kroča. Střídali: Kobolka, Klimeš, Čech, Varous a Viceník. Trenér: Karabec.