ČZU Praha – Staré Město 3:0 (23, 12, 17)

V úvodním setu odehráli staroměstští volejbalisté s domácími vyrovnanou partii. Mužstva se střídala ve vedení až do koncovky, ve které hosté promarnili náskok 21:19. Po chybách na přihrávce prohrávali 21:22. Za stavu 23:22 pro domácí hosté středem zaútočili těsně do autu a domácí únikový bodík využili k zisku úvodního setu.

„Bylo na nás bylo vidět, že jsme nervózní, protože jsme již potřebovali bodovat za tři body. V této fázi nám pomohl Míla Marel, který prokázal zkušenost," nechal se slyšet domácí trenér Jan Malina. „Velká škoda prohrané koncovky," zalitoval jeho protějšek Petr Karabec.

Také 2. Od té chvíle už tahali za delší konec domácí. Na začátku druhé sady sice ještě hráči VSK drželi krok, za stavu 7:7 si však v jednom postavení neporadili s přihrávkou servisu domácího Lohra a rázem ztráceli 7:15. Další nepřesnosti přinesly řadu nevynucených chyb na příjmu i v útoku a domácí jednoznačně triumfovali. Navlas stejný obraz přinesl i závěrečný set. Za stavu 7:6 přišel na servis opět Lohr a hosté znovu zkolabovali na přihrávce. Při vedení domácích 13:6 se svěřenci Karabce již nezvedli a zápas ztratili.

„Srážejí nás nevynucené chyby, sami jsme se připravili o příznivější výsledek," konstatoval po zápase staroměstský kouč. „Druhý a třetí set byl naší jasnou záležitost, protože se nám dařilo na servisu i na bloku," doplnil domácí lodivod Jan Malina.

Staré Město: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Erman, Maděra, libera Špalek a Salava. Střídali: Paták, Malčík, hrající trenér Karabec.

V dalším extraligovém zápase v hale na Širůchu přivítají Staroměšťané v sobotu od 17 hodin celek VK Karbo Benátky nad Jizerou. (ps, ms)