STARÉ MĚSTO - TURNOV 2:3 (19, -19, -19, 19, -10)

Domácí, v jejichž sestavě naskočil na postu nahrávače místo nemocného Kamlera mladíček Truong, v úvodu utkání několikrát chybovali na příjmu a prohrávali 5:7. „Hrdinou prvního setu se stal Maděra. Při jeho výborném servisu totiž Staroměšťané nejprve v jednom postavení otočili na 12:7 a v závěru navíc útokem z hlavního kůlu proměnili druhý setbol," poznamenal předseda VSK Petr Straka.

Obdobný průběh měli i druhý set, ale v opačném gardu, když domácí nevynucenými chybami darovali soupeři pětibodový náskok. Nepohodu si staroměstští volejbalisté přenesli i do třetí sady. Ztráceli už 9:17, dokázali se sice dotáhnout na rozdíl jediného bodu, jenže v závěru opět zkolabovali.

Čtvrtý set se zlomil ve prospěch domácích po vystřídání Kmenta Karabcem a Maděry Špalkem, který hraje posledních pět let na postu libera a svůj vstup na palubovku komentoval slovy „Začíná nová kariéra". Domácí získali vedení 12:9 a v koncovce při servisu Motyčky, který přispěl několika esy, set dohráli.

Následovala tiebreaková loterie, ve které měli hosté doposud vynikající bilanci. Pětkrát hráli zkrácenou hru a brali pět vítězství. Tuto statistiku potvrdili i na Širůchu. Domácí sice na začátku vedli už 4:1, hosté ovšem šestibodovou šňůrou vývoj otočili, a Staré Město tak bralo pouze bod. „Žádný ze soupeřů nás výrazněji nepřehrál. My se ale množstvím chyb porážíme sami," zlobil se po zbytečné prohře blokař Ondřej Skyba.

STARÉ MĚSTO - NYMBURK 3:0 (21, 18, 23)

Sobotní duel už však svěřenci trenéra Karabce zvládli na jedničku. „Utkání začalo nešťastným zraněním hostujícího univerzála, když Nymburk vedl 3:0," podotkl Petr Straka. Domácí pak srovnali krok a ve vyrovnané koncovce rozhodli několika úspěšnými bloky.

Druhý set se odehrál v režii hráčů VSK, kteří si postupně vybudovali až pětibodový náskok především díky výbornému servisu a pestré nahrávce Pepy Truonga. V závěrečném setu borci ze Širůchu opět soupeře přehrávali a v koncovce vedli 21:17, ale závěr si zkomplikovali. Několikrát jim nevyšel útok středem a chybovali také na příjmu. První dva mečboly hosté ubránili na síti, snížili na 24:23, ale třetí mečbol, stejně jako setboly v předchozích setech, proměnil Motyčka.