SG LD BRNO – STARÉ MĚSTO 0:3 (-35, -13, -24)

Staroměšťané v úvodní sadě za stavu 24:22 v jejich prospěch neproměnili dva setboly a odstartovali tak neskutečný maraton.

„V následující dramatické koncovce měli střídavě domácí osm setbolů, my pět. Za stavu 35:34 smečoval domácí univerzál do sítě a kluci pak při servisu Čecha set dohráli,“ popsal přetahovanou předseda staroměstského klubu Petr Straka.

Vítězná koncovka hosty nakopla a pestrou hrou se prosazovali v útoku. Rozhodla hlavně šestibodová série při podání Čecha, kdy Staroměšťané odskočili na 17:10 a soupeře doslova deklasovali. Závěrečný set ale byl opět velmi vyrovnaný. „V závěru jsme chybovali na příjmu a ztráceli 23:24. Setbol jsme ale díky doteku sítě od domácích odvrátili a zápas jsme ukončili razantním útokem a ‚prasátkem‘ při servisu Skyby,“ konstatoval Petr Straka.

STARÉ MĚSTO – SG LD BRNO 3:0 (21, 20, 16)

K odvetě na Širůchu sice domácí nastoupili v okleštěné sestavě, přesto soupeře totálně zničili.

Začátek byl sice strašidelný, když Staroměšťané prohrávali 1:8 a ještě v koncovce 17:20. Po výborném servisu Skyby a neprodyšných blocích ale v jednom postavení stav otočili na vedení 23:20 a následně proměnili první setbol.

„Zbytek zápasu již byl plně v naší režii,“ pochvaloval si Petr Straka.

Výborný výkon podal především univerzál Kobolka, nejvíce bodující hráč zápasu.

Staré Město: Maděra, Janečka, Truong, Skyba, Adamec, Čech, libero Kroča. Střídali: Kobolka, Varous, Šulc, Kittel. Trenér: Karabec.