Nejúspěšnější byl Zlín, kterému domácí jako jediní dokázali sebrat set.

Staroměšťané přišli o libera Miroslava Bláhu a smečaře Jakuba Motyčku, kteří se vrátili do mateřského Zlína. Nahradit by je v nové sezoně měli jiní mladíci z extraligového celku.

„Situaci na smeči by měl vyřešit dvoumetrový Dan Čech, který k nám přichází společně s Adamem Viceníkem. Mnohem složitější ale bude nahradit Mirka Bláhu na post libera. Budeme vycházet z našich hráčů – buď to bude Petr Vičar, nebo Ondra Kroča,“ prozradil Jiří Adamec st., jenž Staroměšťany vedl místo hlavního kouče Petra Karabce, který byl na dovolené.

Přestože se turnaj VSK vydařil, ambice týmu, který budou v průběhu sezony doplňovat další hostující hráči ze Zlína, nebudou nijak přehnané.

„Chtěli bychom postoupit do playoff, to je základ,“ poznamenal Jiří Adamec st.

Podobně opatrná je i opora týmu Lukáš Maděra, jenž ale přidal i špetku optimismu.

„Turnaj byl dobrým začátkem přípravy. V sezoně ale bude naším hlavním cílem záchrana. Stejný jsme ale měli i v minulé sezoně a nakonec z toho bylo parádní třetí místo. Uvidíme, necháme se překvapit, co z toho bude,“ pousmál se odchovanec staroměstského volejbalu.

Na turnaji, který se hrál na dva sety, staroměstští volejbalisté ze čtyř zápasů jeden vyhráli a třikrát remizovali, což v celkovém účtování znamenalo druhé místo.

Výsledky VSK Staré Město: – Trenčín 2:0 (22, 21), – Zlín 1:1 (-23, 23), – Myjava 1:1 (21, -19), – Beskydy 1:1 (25, -22).
Pořadí turnaje: 1. Zlín 7 bodů, 2. Staré Město 5, 3. Trenčín 3, 4. Myjava 3, 5. Beskydy 2.
Staré Město: Lukáš Maděra, Ondřej Skyba, Ondřej Kroča, Matěj Klimeš, Jakub Janečka, Daniel Čech, Adam Viceník, Jiří Adamec ml., Petr Vičar.
Prvoligové boje zahájí VSK Staré Město 22. září domácím utkáním proti ČZU Praha (19), o den později přivítají Nymburk (17).