Velkým trumfem by mohlo být právě domácí prostředí, kde Staroměšťané neprohráli od 8. října již jedenáct zápasů v řadě!

„Já se na tyto série příliš nedívám. Myslím, že šance na úspěch jsou pořád padesát na padesát. Je ale pravda, že máme velkou motivaci vyhrát a vrátit tak soupeři, který je nesmírně kvalitní, loňskou finálovou porážku,“ přeje si Petr Karabec, jehož mužstvo je v posledních týdnech ve vynikající formě.

Finále play-off I. ligy

STARÉ MĚSTO vs.  ČESKÉ BUDĚJOVICE

Dnes v 18.30, v sobotu 24. 3.  v 17.00;  Sportovní hala na Širůchu

Jediné tři porážky na domácí palubovce nasbírali hned na začátku sezony, kdy na Širůchu padli ve třech ze čtyř úvodních duelů. „Rozjezd jsme měli slabší. Bylo nás málo a chvíli trvalo, než jsme se dali dohromady. Pak ale vykrystalizovala základní šestka a začalo nám to šlapat,“ pochvaluje si hrající trenér VSK Karabec.

I když není jisté, zda by staroměstský klub v případě postupu extraligu skutečně hrál, to na obrovské chuti hráčů vyhrát první ligu nic nemění. „Ještě nikdy se nám to nepovedlo, takže bychom to chtěli dotáhnout teď,“ nechal se za celý tým slyšet kapitán Jiří Kment.

Našlápnuto zatím mají na jedničku, teď ještě udělat poslední dva krůčky. „V domácích zápasech bychom snad měli být kompletní. Otazník visí jen nad Maděrou, který kvůli nemoci tento týden ještě netrénoval. Věřím ale, že do zápasu bude nachystaný,“ prozradil Petr Karabec, který by měl mít k dispozici hostující hráče ze Zlína. Zasáhnout do hry tak zřejmě nebude moct jen zraněný Aleš Paták. „I ten však už zkouší trénovat, a pokud by bylo nejhůř, tak ho možná nasadím,“ poznamenal staroměstský trenér.

Ten také hodně spoléhá na výborné domácí publikum. „Na play-off jich chodí hodně, hala určitě bude plná. Doufám, že se jim za povzbuzování odvděčíme dobrými výkony a vítězstvími,“ dodal na závěr Petr Karabec.