Staroměšťané jdou do play off ze třetího místa

Staré Město – Dvěma výhrami na palubovkách soupeřů potvrdili volejbalisté VSK Staré Město 3. místo v dlouhodobé části a zápasy play off zahájí v domácím prostředí v hale na Širůchu.

29.1.2011

Přes staroměstskou hráz na síti se soupeři prosazovali jen velmi těžko. Foto: DENÍK/Michal Sladký

CHOMUTOV – STARÉ MĚSTO 1:3 (-21, -20, 15, -13)

Hosté nastoupili se základní šestkou Kamler, Pecháček, Svoboda, Koláček, Skyba a Erman, na liberu Špalek. Celý úvodní set byl vyrovnaný, teprve v jeho závěru si hosté dobrými bloky vybojovali náskok, který v koncovce uhájili. Ve druhé sadě potvrzovali staroměstští volejbalisté roli mírného favorita a přehrávali Severočechy pestřejší hrou i kvalitnějším servisem.

Při vedení 2:0 na sety si dovolili výpadek a výsledkem byl debakl s desetibodovým rozdílem. V průběhu setu provedl kouč Karabec dvě změny v sestavě – Pecháčka nahradil Malčík a Kamlera Paták. S těmito změnami vstoupili hosté i do závěrečného setu, ve kterém pro změnu zkolabovali domácí, když uhráli pouhých třináct bodů.

ČESKÁ LÍPA – STARÉ MĚSTO 1:3 (-22, 24, -20, -23)

Na nahrávce začal Kamler, na univerzálu Paták a na smeči místo Ermana Maděra. Domácí potvrzovali pověst nepříjemného soupeře především výbornou obranou v poli a po celé utkání byli favorizovaným hostům vyrovnaným soupeřem. Úvodní set byl dlouho vyrovnaný, až při účinném servisu Skyby hosté ujeli na 21:14. Po řadě nevynucených chyb o výrazné vedení sice přišli, ale výhru v setu uhájili. Ve druhém dějství staroměstští volejbalisté ztráceli až 10:17. Manko sice umazali a měli i první setbol. Následně zkazili servis, dostali eso a v jednom postavení set ztratili. Závěrečné dvě sady byly pořádně dramatické. V koncovkách ale měli vždy pevnější nervy hosté, kteří sice promrhali první čtyři mečboly, pátý už ale Pecháček proměnil.

Dvojice pro čtvrtfinále play off: České Budějovice – Česká Lípa, Dobřichovice – Chomutov, Staré Město – Brno B, ČZU Praha B – MFF Praha.

První zápasy odehrají Staroměšťané s Brnem v domácím prostředí v hale na Širůchu v pátek 4. února v 18 hodin a o den později v 17 hodin.