Úvodní dva duely série hrané na tři vítězství se hrají v sobotu (17) a v neděli (16) v hale na staroměstském Širůchu. „Samozřejmě chceme doma vyhrát oba zápasy, velice důležitý bude hned ten první," je si vědom Petr Straka, předseda VSK Staré Město.

Jeho mužstvo mělo po skončení extraligy tři týdny na to, aby se na baráž důkladně připravilo. „Týden jsme si orazili u fotbálku a pak jsme najeli na klasický systém tří tréninků v týdnu. Věřím, že jsme dobře připravení," říká kapitán mužstva Jiří Kment, podle kterého v týmu i přes velké množství porážek panovala pozitivní nálada. „Věděli jsme, že výher moc nebude, takže jsme na to byli připraveni, že bychom propadali nějakým depresím, to rozhodně ne," tvrdí zkušený blokař.

Vysněného soupeře pro baráž ve Starém Městě před finálovým soubojem první ligy neměli. „Vůbec jsme se tím nezabývali. Vyšlo to na MFF, která vyhrála soutěž a pak poměrně suverénně zvládla i play off. Každopádně je to po nás nečitelný soupeř. Dva roky jsme s nimi nehráli a od té doby se mužstvo hodně změnilo," všiml si Jiří Kment. „V základní sestavě pravidelně nastupují jen dva hráči, kteří tam hrávali v době, kdy jsme se potkávali v první lize, takže ta proměna je poměrně velká," doplnil Petr Straka.

Staroměšťané se nezříkají role favorita. „Určitě to nebude jednoduché, ale měli bychom potvrdit naše kvality a zkušenosti nabyté v extralize," shodují Jiří Kment s Petrem Strakou. „Během sezony jsme se sehrávali a ve druhé polovině už byly naše výkony výrazně lepší než na začátku. Doufám, že vstup do baráže zvládneme a uděláme radost našim fanouškům, kteří nás celou sezonu výborně podporovali. Věřím, že i teď nás poženou za vítězstvím a budou naším dalším hráčem," dodal Jiří Kment.

Program baráže o extraligu:

zápas – dnes v 17 hodin: Staré Město – MFF Praha
zápas – neděle 6. dubna v 16 hodin: Staré Město – MFF Praha
zápas – pátek 11. dubna v 19 hodin: MFF Praha – Staré Město
Případný 4. zápas – sobota 12. dubna v 18 hodin: MFF Praha – Staré Město

Případný 5. zápas – sobota 19. dubna v 17 hodin:: Staré Město – MFF Praha