Severomoravané nedali domácím žádnou šanci na lepší výsledek a soustředěným výkonem potvrdili roli favorita.

Staré Město – Ostrava 0:3 (-21, –19, –17)

V základní sestavě VSK nastoupil již uzdravený ústřední nahrávač Kamler a na postu univerzála kouč Karabec. V úvodu zápasu domácí drželi s favorizovaným soupeřem krok až do stavu 9:11.

Následně si neporadili s přihrávkou plachtícího servisu Američana Wolffa, hosté ujeli na 14:9 a vedení uhájili i v koncovce. Domácí především dobrou obranou dotáhli až na 19:20, ale pro změnu je tvrdým smečovaným servisem rozstřílel hostující Mauler a o výsledku prvního setu prakticky rozhodl.

„Naše hra byla odrazem toho, jak jsme k zápasu přistoupili. I díky zraněním a nemocem byla účast hráčů na trénincích omezená a v zápase se to plně projevilo," nechal se slyšet domácí trenér Petr Karabec.

Ve druhém setu vyšel jeho svěřencům skvěle úvod a po nepřesnostech přihrávajících hráčů Ostravy vedli 5:0 a 9:5. Ale opět vyhořeli na přihrávce plachtícího servisu, hosté otočili na 10:9 a své vedení postupně navýšili až na 17:11, které v koncovce uhájili.

Závěrečný set už byl zcela v režii Ostravy, která především díky kvalitnímu servisu rychle odskočila na 10:3 a nebylo co řešit.

Podle kapitána staroměstského týmu Jiřího Kmenta hosté v zápase potvrdili roli jasného favorita.

„Zápas se mi těžko hodnotí. Vyrobili jsme spoustu nevynucených chyb, čehož zkušený soupeř dokázal naplno využít," konstatoval zklamaně ostřílený blokař.

Staré Město: Kamler, Karabec, Erman, Vašíček, Sedláček, Skyba, na liberu Špalek. Střídali: Maděra, Paták, Kment, Koláček. Trenér: P. Karabec.