„Jako pro rodáka z Kroměříže je toto ocenění obrovská pocta. V Uherském Hradišti ale mám prarodiče, byl jsem tady odmala ve vesláku, takže se tady cítím jako doma,“ usmíval se šťastný vítěz, který na konci úspěšné sezony přešel do elitního českého klubu Dukly Praha.

V jejím dresu se bude pokoušet o další mety, tou vysněnou je pro Štěrbáka olympiáda v Rio de Janeiru v roce 2016. „Tam mě ale čeká ještě dlouhá cesta. Už následující sezona bude o dost složitější, protože přecházím do věkové kategorie do 23 let, kde bude velká konkurence a soupeři starší až o pět let. Budu se ale snažit opět nějak proniknout do špičky, uvidíme, jestli se to podaří,“ poznamenal nový král hradišťských sportovců.

V kategorii do 15 let triumfovala v anketě města krasobruslařka Klára Světlíková. „Je to pro mě velké překvapení, vůbec jsem to nečekala,“ culila se závodnice SK Kraso.

Mezi kolektivy ukořistili cenu in-line hokejisté HC Reflex Uherské Hradiště, kteří v loňském létě slavili titul mistrů republiky. Nejlepším trenérem byl vyhlášen Miroslav Hlahůlek z 1. FC Slovácko.

Na příjemném večeru, během kterého svými historkami bavili nabitý sál hradišťské Reduty například legendární komentátor Petr Vichnar, bývalá lyžařka Olga Charvátová-Křížová či bývalý skvělý diskař Gejza Valent, byl vyhlášen i vítěz čtenářské ankety Slováckého deníku a TV Slovácko. Tady Adamu Štěrbákovi prvenství vyfoukl squashista Ondřej Uherka.

Kompletní výsledky a fotogalerii najdete po rozkliknutí ZDE