Ve čtvrtek se koná čtvrtý ročník Provodovského běhu

Ve čtvrtek 28. října se uskuteční 4. ročník Provodovského běhu. Připravené jsou dvě tratě. Delší závod je dlouhý 11 kilometrů, kratší měří 5 kilometrů. Start hlavního jedenáctikilometrového závodu je v Areálu mládí u fotbalového hřiště FC Rak Provodov, ve 14 hodin. Pětikilometrový běh odstartuje o pět minut později.

Pořadatelé v obou bězích vypsali tři kategorie mužů, dvě kategorie žen, kategorii juniorů a kategorii juniorek.

,,Startovné přes web je 150 Kč, na místě 250 Kč,“ upozorňuje jeden z organizátorů Marek Prachař.

V Provodově nezapomněli ani na předškolní děti a žákovské kategorie. Mládež si na zkrácených tratích od 30 metrů do 750 metrů zazávodí od 13 hodin. Děti ani mládež startovné neplatí. Prezentace začíná ve 12 hodin. Vyhlášení výsledků hlavního závodu je naplánováno na 15 hodin.

Nejlepší běžci budou odměněni cenami od partnerů závodu.

V loňském roce se kvůli pandemii koronaviru Provodovský běh nekonal. V posledním ročníku v roce 2019 hlavní jedenáctikilometrový závod vyhrál v čase 48:28 Zdeněk Lasák z Uherského Brodu. Mezi ženami vybojovala prvenství Brňačka Magda Janková (RUN§MUN, 58:35).

V sobotu se koná krosový závod Otrokovické svahy

V sobotu 30. října se koná 5. ročník krosového běhu Otrokovické svahy. Pořadatelé z TJ Jiskra Otrokovice z oddílu běžeckého lyžování připravili čtyři tratě. Hlavní závod měří 10 kilometrů a má převýšení 280 metrů, kratší dlouhý 5 kilometrů má převýšení 105 metrů. V obou jsou vypsány čtyři kategorie mužů a čtyři kategorie žen. Na kilometrové trati a v závodu na 400 metrů můžou poměřit síly také děti a mládež.

Start desetikilometrového podniku je u stadionu TJ Jiskra Otrokovice, v 11 hodin. O pět minut později odstartuje závod na 5 kilometrů. Vyhlášení vítězů je na programu od 12.30 hodin.

Na závod Otrokovické svahy je možné se přihlásit do pondělí 25. října na odkazu pořadatele otrokovicke-svahy.wz.cz. Přihlásit se je možné i v den závodu v sobotu 30. října. Startovné při registraci předem je 150 Kč, na místě 250 Kč. Nejmenší děti startovné neplatí, starší děti zaplatí symbolických 50 Kč.

,,Trať hlavního závodu vede od atletického stadionu otrokovické Jiskry kolem tenisových kurtů, pak po mostě a před Bělovským jezem běžci odbočí na hráz mezi řekou Moravou a jejím slepým ramenem. Po překonání hráze a odbočení na Moravní lávku závod pokračuje kolem kynologického klubu, kde začíná stoupání na Žlutavu. Potom následuje seběh do cíle, který bude u stadionu Jiskry Otrokovice,“ popsal ředitel závodu Pavel Tomášek trať v nádherném prostředí kopce Tresný.

Poslední ročník Otrokovických svahů se běžel v roce 2019. V něm hlavní 10 kilometrový závod vyhrál prusinovický vytrvalec Jakub Janda (Rohálov bike Team, 40:08). Mezi ženami zvítězila Věra Vystrčilová z Tlumačova (Fyziomovement, 52:16).

Tenisoví matadoři si v sobotu ve Zlíně zahrají turnaj ve čtyřhře 

V nafukovací hale ve Zlíně na Vršavě bude v sobotu 30. října k vidění mezinárodní halový tenisový turnaj ve čtyřhře amatérů nad padesát let Podzimní debly na Vršavě.

Podzimní debly na VršavěPodzimní debly na VršavěZdroj: Jan NahodilPodnik, který je zařazený do celoroční české série Senior´s Tour 2021, začíná v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 8.15 a 8.45 hodinou. Startovné je 600 Kč.

Na čtyřech antukových kurtech se bude nejprve hrát skupinovým systémem, nejlepší páry postoupí do vyřazovacích zápasů. Pořadatelé připravili také Soutěž útěchy. Semifinálové duely a finálové utkání jsou na programu mezi 15. a 17. hodinou. Očekává se účast 10 až 15 párů z Česka a Slovenska. Účastnický limit je 16 deblů.

,,Turnaj je otevřený pro všechny zájemce, kteří budou chtít poměřit síly s elitními amatérskými deblovými padesátníky. Podmínkou ale je zrušená registrace v jakémkoliv tenisovém klubu,“ zve do Zlína Jan Nahodil, ředitel turnaje.

Poslední ročník Podzimních deblů na zlínské Vršavě, který se konal v říjnu v roce 2019 vyhráli Brňan Petr Handlíř s Peterem Mišíkem z Ilavy. Vítězové ve finále porazili Dušana Machalu s Milanem Rolincem (Zlín, Opatovice) 6:3, 7:6.