Hluckou stolní tenistku Anetu Kučerovou totiž na pomyslném trůnu vystřídal útočník 1. FC Slovácko Petr Švancara. Ke střídání stráží došlo také mezi kolektivy, když právě po fotbalistech Slovácka převzaly štafetu softbalistky Snails Kunovice.

Anketa OV ČSTV doznala v letošním roce výrazné změny. O nejlepších totiž nerozhodoval názor odborníků, kteří vybrali jen desítku nejlepších sportovců a pět kolektivů. Konečné pořadí stanovilo hlasování veřejnosti.

Novinka vynesla prvenství Petru Švancarovi. „Samozřejmě jsem strašně rád, že jsem takové ocenění získal. Největší poděkování patří spoluhráčům, bez kterých bych tady nestál. Samozřejmě také rodině, klubu a v neposlední řadě i fanouškům, kteří mi posílali hlasy,“ nechala se slyšet největší osobnost hradišťského fotbalového týmu. „Je to takový zvláštní pocit, že su Brňák a získal jsem takové ocenění v Hradišti. Tím se ale jen potvrzují má slova, jak se mi tady dobře hraje. A jestli mi vedení klubu, když jsem ten nejlepší sportovec okresu, prodlouží smlouvu? Myslím, že to nebude mít žádný vliv, důležité bude, jak to bude vypadat na hřišti,“ dodal s úsměvem Švancara.

S úspěchem v anketě byla také spojena nemalá finanční odměna, kterou Švancara už dopředu slíbil skalním příznivcům Slovácka. Ti poctivě shromažďovali hlasovací lístky, a teď se mohou těšit, že na jejich choreo poputuje šedesát tisíc korun.

O takřka devět set hlasů méně získala v pořadí druhá florbalistka 1. AC Uherský Brod Aneta Šmídová, třetí skončila obhájkaně loňského prvenství Aneta Kučerová.

Mezi kolektivy byl vítěz nečekaný. Prémii 120 tisíc korun si totiž ze Slováckého divadla, kde slavnostní vyhlášení ve středu večer proběhlo, odnesly softbalistky Snails Kunovice, které v minulé sezoně slavily postup do extraligy. „Je to velký úspěch. Jsme strašně rády, že nás fanoušci tak podrželi. Doufám, že to pomůže rozvoji softbalu a že se na nás lidi budou chodit víc dívat,“ poznamenala jedna z hráček úspěšného kolektivu Tereza Vlčková. „Máme za sebou parádní sezonu, postup hovoří za vše. V letošním roce nás čekají souboje s českou elitou, tak snad nezklameme a udržíme se.“

Speciální ocenění za celoživotní přínos sportu – Cenu Miroslava Valenty – převzal za obrovského aplausu zaplněného sálu z rukou zakladatele nadace Děti-kultura-sport Iva Valenty nestor uherskohradišťského volejbalu František Tejnil. „Musím říct, že mě to hodně překvapilo, vždyť kulaté narozeniny mám až za dva roky,“ smál se věčně dobře naložený Tejnil. „A kolikáté že je to moje ocenění? Ježíš, tak to já nespočítám, ale vždycky je to velice příjemné.“

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC UHERSKOHRADIŠŤSKA

1. Petr Švancara (fotbal, 1. FC Slovácko) 3241 hlasů, 2. Aneta Šmídová (florbal, 1. AC Uh. Brod) 2386, 3. Aneta Kučerová (stolní tenis, Hluk) 1768, 4. Martin Sklenář (atletika, Slovácka Slavia Uh. Hradiště 967, 5. Ondřej Uherka (squash, SS Uh. Hradiště) 482, 6. Vendula Kolářová atletika, SS Uh. Hradiště) 416, 7. Martin Mach (kanoistika, O. N. Ves) 242, 8. Josef Pecháček (volejbal, Staré Město) 123, 9. Miroslav Filipko (fotbal, 1. FC Slovácko) 118, 10. Vojtěch Řimák (veslování, VK Morávia Uh. Hradiště) 102.

NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV

1. Snails Kunovice (softbal ženy) 4120, 2. 1. FC Slovácko (fotbal muži) 2070, 3. VSK St. Město (volejbal muži) 1460, 4. Spartak Uh. Brod (basket muži) 1049, 5. HC Uh. Hradiště (hokej muži) 55.