„Sparta je společně s Chrudimí největší favorit na mistra ligy. Ukázala nám, o čem je futsal. Na jejich šesti lidech, na kterých od začátku utkání stavěla, byla vidět technická vyspělost. My jsme si s tím v úvodu zápasu neuměli poradit, když jsme dostali hloupé góly,“ uvedl trenér Bazooky a české futsalové reprezentace Martin Brůna, který mužstvo ani po debaklu nezatracoval.

„Ve druhém poločase hráči ukázali pravé srdce,“ chválil statečné svěřence známý kouč.

V tu chvíli ale bylo dávno rozhodnuto. Sparta vstoupila do utkání skvěle a už ve 3. minutě vedla po trefách Drahovského 2:0. Tentýž hráč pak v 10. minutě završil hattrick. Následně začal řádit Seidler, který se do přestávky trefil rovněž třikrát. Domácí stačili výsledek Čtvrtníčkem pouze zkorigovat.

„Veškeré naše představy dostaly obrovskou trhlinu už po dvou minutách, v závěru poločasu jsme byli zralí na ručník. Nedařilo se nám zachytávat finální přihrávky na zakončující hráče a hodně hloupé góly jsme inkasovali i z rohových kopů,“ uvedl další kouč Bazooky Jaroslav Hastík.

Ve druhém poločase Pražané zvolnili, čehož bojující domácí využili alespoň upravení hrozivého stavu. Na góly Bartoše a Šipky ale okamžitě odpověděli hostující Grbeša s Novakem, triumf favorita v poslední sekundě završil Hrdina, který proměnil trestný desetimetrový kop.

Borci z Uherského Hradiště porážku 3:9 přijal s nadhledem a po nepříjemném výprasku hledali především pozitiva.

„Cením si, že jsme zvýšenou aktivitou ve druhé půli odvrátili jak hrozící debakl, tak několika vydařenými akcemi dali o sobě vědět i v útoku a přidali další dva vypracované góly. Zdramatizovat zápas však reálné nebylo a hosté si už přesvědčivou výhru zkušeně pohlídali. Věřím, že nás i tato futsalová lekce posune o kousek dál,“ prohlásil Hastík.

Hráčům se zápas hodnotil složitě. „Rozhodl začátek,“ je přesvědčený Pavel Outrata.

„Chtěli jsme bránit aktivně a výš než v minulých zápasech. Sparta ale potrestala každou naši chybu a brzy dala tři góly. Pak už se to jenom dohrávalo,“ přidal zkušený futsalista.

Bazooka se pokusila Spartě cestu za třemi body zkomplikovat, Pražané ale problémy na Slovácku neměli.

„Snad šlo vidět, že jsme se na to nevykašlali a bojovali až do konce. Proti nám ale stál zkušený a velmi kvalitní mančaft,“ uvedl Outrata.

Zatímco domácí smutnili, favorit si triumf vychutnával všemi doušky.

„Předpokládali jsme, že domácí budou hrát jednoduchý, důrazný futsal, na což jsme se připravili a vyplatilo se. Už ve druhé minutě jsme vedli 2:0 a od té doby měli zápas pod kontrolou. Snažili jsme se co nejvíce držet míč, což se nám dařilo. Vyhráli jsme 9:3, ale před soupeřem klobouk dolů. Na to, že je to nováček, tak má Bazooka skvěle poskládaný tým a myslím si, že může uhrát dobré výsledky,“ ocenil soupeře hráč Sparty Antonín Hrdina.

Parta kouče Bena Simitčiho se s šesti výhrami a jednou porážkou drží na druhém místě, Uherské Hradiště je stále šesté. Už v pátek doma přivítá dalšího silného soupeře, pražskou Slavii. „Bude to něco podobného jako se Spartou. Musíme hrát zodpovědně, důrazně a věřit, že potrestáme chyby protivníka,“ dodal Outrata.

Varta futsal liga, 8. kolo -

Bazooka CF Uherské Hradiště – AC Sparta Praha 3:9 (1:6)

Branky: 16. Ondřej Čtvrtníček, 22. Jan Bartoš, 38. Jan Šipka – 2., 3. a 10. Tomáš Drahovský, 11., 12. a 19. Michal Seidler, 30. Kristijan Grbeša38. Tihomir Novak, 40. Antonín Hrdina
Rozhodčí: Klečavský, Markovský
Žluté karty: Šipka, M. Janečka (oba Uherské Hradiště)
Diváci: 280
Uherské Hradiště: R. Janečka (Bartoň) – Šarközy, Slaný, Čtvrtníček, Prajza, M. Janečka, Šipka, Levčík, Sopůšek, Křivánek, Bartoš, Outrata.
Sparta Praha: Gerčák (Vahala) – Amrani, Novak, Bezstarosti, Drahovský, Grbeša, Hora, Hrdina, Seidler, Doležal.