Hlučané Pelhřimov porazili 8:3. Domácí o osudu střetnutí rozhodli už v první třetině. Namotivovaný Slovácký kolektiv hned ve čtvrté minutě poslal do vedení Duda. V první dvacetiminutovce se do sítě celku z Vysočiny postupně ještě trefili Pavel Krchňáček, Gajzur, Tuhý a Štěrba a v 16. minutě to bylo 5:0. Ani ve druhé části se hosté příliš nezlepšili. Poprvé skórovali až za stavu 7:0. Pelhřimov se zvedl až v závěrečném dějství, když Hluk už polevil v nasazení.

,,Hosté utkání začali bez bojovnosti a my jsme toho v úvodu zápasu využili k nabytí klíčového náskoku. V prvních dvaceti minutách jsme byli také maximálně produktivní v koncovce. Družstvo rovněž plnilo taktické pokyny a proto jsme Pelhřimov nepouštěli do gólových příležitostí. Postup jsme si zasloužili, neboť jsme tým z Vysočiny přestříleli," radoval se ze skalpu aktuálně čtrnáctého týmu 1. ligy kouč Hluku Pavel Rochovanský.

SPARTAK HLUK – PELHŘIMOV 8:3 (5:0, 2:0, 1:3)

Branky Hluku: Pavel Krchňáček 2, Duda, Gajzur, Tuhý, Štěrba, Kollár, Šimíček.
Sestava: Podškubka (Kolečkář) – Bačík, Duda, Gajzur, Štěrba, Petlan, Rochovanský, Pavel Krchňáček, Šimíček, Hubáček, Cileček, Koželuha, Kovář, Kollár, Tuhý.