Posádka mladoboleslavského speciálu dlouho bojovala o čelo soutěže se Slovákem Melichárkem, který po tratích v okolí Vsetína vodil špičkovou techniku v podobě vozu Ford Fiesta WRC. Rozhodnutí o vítězi padlo až v závěrečné sekci, kdy tratě zkrápěl poměrně hustý déšť a Melichárek neměl na svém voze nejvhodnější obutí.

,, Dlouho jsem na vodě i s tímto vozem nejel a volba pneumatik také nebyla příliš optimální. Z toho pramenila také naše závěrečná ztráta a umístění "až"na druhém místě," povzdechnul si v cíli soutěže slovenský pilot silného speciálu WRC. ,, Jinak ale máme ze závodu velmi dobré pocity, neboť na suchu se nám dařilo zajíždět slušné časy a bojovat o čelo . Děkujeme pořadatelům za organizaci soutěže, kterou jsme si opravdu hodně užili," řekl promočeným fandům na cílové rampě druhý nejrychlejší pilot vsetínské rally.

To o mnoho lepší pocity měl polák Grzegorz Grzyb, kterému se podařilo obhájit loňské prvenství. Navíc vyhrál pět ze sedmi měřených testů. ,, Jsem opravdu velmi šťastný. Vyhrát tady ve Vsetíně letos opět nebylo vůbec lehké, ale podařilo se . Parádně jsme si zazávodili i se silnějším vozem WRC. Závěrečná sekce na vodě byla opravdu velmi těžká, ale to jsme měli všichni stejné podmínky" oddechnul si šťastný vítěz. ,, Tuhle soutěž mám opravdu velmi rád, takže pokud to jen trochu půjde, rád se na start postavím a poperu se o zlatý hattrick i příští rok," slíbil fandům sympatický polák.

Havířov slavil výhrou nad Vsetínem.
Další rodící se vítěznou sérii Vsetína uťal Havířov

Třetí příčka v absolutním pořadí je životním výsledkem pro slušovického pilota Tomáše Pospíšilíka, kterého ve voze Škoda Fabia R5 navigoval Jiří Hovorka. ,,Tato sezóna pro nás byla ve voze R5 učební sezónou, takže výsledek na bedně v celkovém pořadí je taková malá třešnička na dortu," liboval si pilot se zkušenostmi především ve vozech s jednou poháněnou nápravou a bývalý autokrosař. ,, Na voze bylo třeba po celý rok hodně pracovat, stejně jako na tvorbě rozpisu na jednotlivé soutěže. Teď můžu ale říci, že tvrdá práce se opravdu vyplatila a dnešní závod jsme si i přes mokrý a uklouzaný závěr opravdu parádně užívali," zhodnotil své účinkování mladík, který za sebou nechal o necelých pět vteřin zlínského Martina Březíka se shodným vozem.

,, Je to sice "brambora", ovšem takový výsledek při teprve třetím startu s tímto krásným autem bereme všemi deseti," vítal čtvrtou příčku s povděkem Březík. ,, Zkoušeli jsme zde především nové pneumatiky, které na svůj vůz obouvá týmový kolega Mirek Jakeš. A mohu teď v klidu říci, že jsme s nimi opravdu spokojeni. Měli jsme možnost vyzkoušet opravdu rychlou jízdu jak na suchu, tak stejně parádně fungovala i mokrá varianta," liboval si nad kvalitou nového obutí svého vozu zlínský pilot Škodovky. Toho fanoušci budou mít možnost vidět i na posledním letošním prosincovém volném závodě ve Slušovicích.

Prvoligové fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutém) ve 13. kole doma hostili pražskou Spartu.
Ševci ve šlágru přemohli Spartu. Strhující bitvu rozsekl Beauguel

I celkové šesté místo ve Vsetíně stačilo Romanu Odložilíkovi s vozem Fod Fiesta R5 k vítězství v poháru P2+ vypsanému pro piloty silných čtyřkolek právě v rámci Rallysprint série. Odložilík loňský triumf vyfoukl dalšímu pilotovi Fordu R5 Martinu Vlčkovi. ,, Původně jsme žádný mistrák nechtěli jet kompletní, ovšem díky úvodním úspěchům ve sprintech jsme se rozhodli zkusit zabojovat o vítězství v poháru. Nakonec se to povedlo a to i přesto, že dnes jsme na stupně vítězů měli hodně daleko. Grzyb jezdí parádně a mi nakonec závod pojali hodně takticky, protože k vítězství nám stačilo závod dokončit. V závěru jsem však zbytečně zariskoval a nechal na voze suchý slick a před vložkou přehodil alespoň dvě rezervní mokré kola, které jsme vezli v kufru. Auto je tady celé, takže jsme i s nepříliš skvělým výsledkem nakonec spokojeni, " oddechnul si těsně za cílovou rampou kroměřížský pilot.

Celkové vítězství v rallysprint sérii vypsané pro vozy s poháněnou jednou nápravou měl již dopředu jisté asi největší domácí rallyeový talent Petr Semerád ve voze Opel Adam R2. Semerád i přestože jej na čtvrté zkoušce postihl nepříjemný výlet mimo trať, dokázal nakonec zvítězit i v okolí Vsetína. Na druhého v cíli Marcela Svačinu najel více než půlminutový náskok.

Ve Vsetíně bojovali o poslední body do svého šampionátu také piloti historických vozů, přičemž konkurenci jen těžce hledal Vlastimil Neuman, který se silným vozem Ford Escort Cosworth zvítězil před druhým Janem Freiem s vozem Lada VFTS o více než půldruhé minuty.

Odchytová klec na toulavého medvěda. Ilustrační foto
O valašského medvěda mají zájem v Belgii

Výsledky 15. Partr Rally Vsetín

1.Grzyb Grzegorz / Wróbel Jakub Škoda Fabia R5 38:34.8

2.Melichárek Jaroslav / Melichárek Erik Ford Fiesta RS WRC + 13.9

3.Pospíšilík T. / Hovorka Jiří Škoda Fabia R5 + 37.8

4.Březík Martin / Omelka Marek Škoda Fabia R5 + 43.7

5.Vlček Martin / Žáková Jindřiška Ford Fiesta R5 + 01:02.8

7. Rujbr Patrik / Švec Jaromír Škoda Fabia R5 + 01:20.7

6. Odložilík Roman / Tureček Martin Ford Fiesta R5 + 01:31.1

8.Trněný Karel / Doerr Christian Škoda Fabia WRC + 01:38.3

9.Štochl Karel / Vacková Adéla Škoda Fabia R5 + 02:24.1

10.Pešl Jaroslav / Juřica Radek Mitsubishi Lancer Evo IX + 02:34.1

Autor: Jiří Hejtmánek