A teď udělaly další historický krok. Po destrukci několikanásobného českého šampiona Chemie-Kotlářky Praha totiž slaví postup do semifinále a budou bojovat o medaile! „Je to neuvěřitelné. V letošní sezoně jsme se měli mezi elitou teprve rozkoukávat, jasným cílem byla záchrana. Holky ale pokračují ve výborných výkonech,“ smeká před svým týmem klobouk trenér Kunovic Pavel Křivák.

Vzájemná bilance obou týmů před čtvrtfinálovým soubojem hovořila ve prospěch Pražanek (3:1), Kunovjanky ale měly díky lepšímu umístění po základní části výhodu domácího prostředí. A to podle kouče Šnečic hrálo důležitou roli. „Všechny extraligové hřiště mají travnaté vnější pole. Jenom tady u nás se týmy setkávají s pískem. A na tom se míč chová jinak. Navíc soupeři nejsou příliš zvyklí hrát před plnou tribunou,“ vysvětlil Křivák.

Ten nevědl, co s družstvem udělá změna na klíčovém postu nadhazovačky. Petra Křiklánová se totiž musela vrátit do mateřského Joudrs Praha. Vedení klubu se však podařilo těsně před koncem přestupního termínu „udělat“ kvalitní náhradu v podobě nejlepší slovenské nadhazovačky Táni Borisové, která přišla z Trnavy.

„Její stoupavé nadhozy dělaly soupeřkám velké problémy. Když už míč trefily, tak většinou odpalem do vzduchu, se kterým si naše obrana lehce poradila. Navíc deset pálkařek Borisová vyřadila strike outem. To je celková polovina autů v zápase a to je opravdu velké číslo. Táňa házela velmi dobře,“ mohl chválit Křivák. Jeho slova potvrzuje i skutečnost, že se Pražanky svého jediného bodu dočkaly až za stavu 8:0 pro Snails.

I ve druhém utkání měly Kunovjanky jasně navrch, výhru 7:0 ozdobila nádherným homerunem Eliška Mlýnková.

Výsledky čtvrtfinále: Snails Kunovice – Chemie-Kotlářka Praha 8:1 a 7:0.

Kunovice: Pořtová,Uhlířová, Kaňovská, Borisová, Slaninková, Kuřímská, Zedníková, Vlčková, Němcová, Mlýnková, Neklapilová, Zigová.

Semifinále začnou Kunovjanky už tento víkend na domácím hřišti. V sobotu se s Joudrs Praha střetnou od 16, v neděli pak od 12 hodin.