Prosadit se mezi elitní šestici, o tom přitom před sezonou nikdo z Šneků ani nesnil. V minulé sezoně se klub mezi českou softbalovou smetánkou jako nováček zachránil až v hodině dvanácté a letos to mělo být podobné. Úvod soutěže tomu ostatně odpovídal, Kunovičtí z dvanácti zápasů vyhráli pouze dva. Jenže pak přišel velký obrat.

V domácím prostředí skvělí diváci dohnali své miláčky k osmi triumfům za sebou! „Naši fanoušci jsou nejlepší v republice, o tom žádná,“ oceňuje podporu z hlediště chytač Rostislav Klimánek. A když se k tomu přidala i výborná hra a zvednuté sebevědomí, kolonka výher se začala rychlým tempem plnit. V současné chvíli mají Kunovice po dvaceti odehraných zápasech vyrovnanou bilanci 10:10, do konce soutěže ještě schází odehrát dvanáct utkání.

Snails ale i po historické sérii vítězství stojí pevně na zemi, žádná euforie tým nezachvátila. „Jsme samozřejmě rádi, že nám to jde, musíme ale dál makat. Stačí pár nevydařených zápasů a vše může být jinak. Teď k nám navíc přijede Spectrum,“ upozorňuje člen Kamil Polehňa, další člen šnečího družstva.

Vedoucí celek tabulky sice budí respekt, domácí jsou ale v pohodě a věří, že opět mohou uspět. „Proti Spectru to bude nesmírně těžké, ale stát se může cokoliv. Pro nás však budou důležitější zápasy s Plzní, která je v tabulce těsně za námi,“ říká Rostislav Klimánek. „Kdybychom ji dvakrát porazili, podařilo by se nám odskočit na čtyři body, což by už vypadalo hodně nadějně,“ přemýšlí nahlas Polehňa. „Do play off postupuje šest týmů, snad to zvládneme,“ přidává se Klimánek.